با ایمان، قفل مشکلات باز می‌شود

  • توسط عبدالوحید عمرزهی
  • ۱۲ ماه قبل
  • یادداشت
  • ۲۱۸ بازدید
  • ۰
5222493897 - با ایمان، قفل مشکلات باز می‌شود


نویسنده:‌ عبدالوحید عمرزهی

با شاه‌کلید ایمان قفل مشکلات باز می‌شود؛ مشکلات «اعتقادی»، «مادی»، «سیاسی» و… ولی ما آن‌را کنار زدیم و عوض آن کلید گناه را داخل قفل‌ مشکلات انداختیم. نه تنها قفل ‌را نگشود، بلکه درهای امید را به روی ما بست.
ایمان، همان کلید مادری که روزگاری با آن قفل مشکلات اعتقادی، مادی و معیشتی جهان را می‌گشودیم.
آه و فغان از روزی که آن را کنار زدیم و کلید گناه را دست گرفتیم. از آن روز،‌ طوفان مشکلات به سوی ما سرازیر شد و تاریخ هر دم نگونبختی ما را می‌نگارد.
درهای آسمان و زمین بر ما مسدود شدند. نه از آسمان پرآب بارانی پربرکت می‌بارد و نه از زمین روینده چیزی می‌تراود. دیگر آن مناظر زیبا و دلپذیر خاطره شد.
بنابر کمبود ایمان، خوردنی‌های طبیعی از سفره‌ها کم رنگ شد و با خوردن هرمونی‌ها، جان‌ها هم به بن‌بست رسیدند. سرطان و بیماری‌ها شناخته و ناشناخته دیگر، جان‌های ما را طعمه‌‌ی خود می‌کند.
بازارهای اقتصادی کم رونق و چرخه‌ی اقتصاد در حالت رکود به سر می‌برد؛ کارخانه‌های تولیدی در تنزّل کامل و چه بسا تعطیل‌اند.
عرصه‌های سیاسی با پیچ و خم‌هایش بیداد می‌کند. بگونه‌ای که در پیچ و خم‌های آن حقوق شهروندی و ملی اقلیت‌ها و ضعیفان پایمال می‌شود.
قفل مشکلات اعتقادی و مادی و… زمانی باز می‌شود که «نهال ایمان» را در دلهایمان پرورش دهیم تا شاخ و برگ‌هایش را بر سرزمین وجودمان بگستراند و میوه‌ی عمل آن به بار نشیند.5222493897 300x218 - با ایمان، قفل مشکلات باز می‌شود


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *