بدخواهان، مهره‌ها را نشانه رفته‌اند

1 540x303 - بدخواهان، مهره‌ها را نشانه رفته‌اند

1 540x303 300x168 - بدخواهان، مهره‌ها را نشانه رفته‌اند

نویسنده: عبدالوحیدعمرزهی

بدخواهان اسلام در طول تاریخ سعی بر آن داشته‌اند تا انسان‌های مهره‌ و کلیدی را تخریب و چهره‌ی غیر واقعی برای آن ترسیم کنند. تا از این طریق پیروان‌ آنان را از مسیر آنان منحرف سازند. این شیادان برای دسرسی به اهداف و نقشه‌های شومشان از پیامبر گرفته تا دیگر شخصیات، چهره‌های غیر واقعی و خشن از آنان برای جامعه معرفی کردند. لذا به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم:

۱- پیامبر اسلام آخرین اختر تابناک آسمان رسالت و شخصیت مطرح و استوانه‌ی وسط جهان اسلام است. دینش کامل‌ترین و جامع‌ترین دین و خلاصه‌ی ادیان آسمانی و تکمیل کنند آنهاست. امتش خیر الامم و جانشین ایشان در امر خطیر رسالت و پیامبری است؛ به همین خاطر دشمنان، با انواع‌ تهمت‌های ناروا و دسیسه‌های مختلف ایشان و امتش را تخریب می‌کنند تا چهر‌ه‌ی خشن و خشکی از وی و امتش برای جهانیان ترسیم و طراحی کنند….. اما شخصیت ایشان برای همیشه در آسمان هدایت و ایمان درخشان و در قلوب مسلمانان نورفشان است و امت ایشان وسط و بدور از افراط و تفریط است و نقشه دشمنان بر آب…
۲- ام المومنین عایشه الصدیقه، از ستاره‌های درخشان آسمان دین و عالم‌ترین زنان مومنه است، بنابر این منافقین «مسئله افک» را یدک کشیدند تا قلب نازنین پیامبر را بیازارند و جایگاه والای مادر مؤمنان را مکدر و تیره جلوه دهند. اما قرآن مجید نه تنها عایشه که تمامی ازواج مطهرات و زنان پاکیزه پیامبر را با صراحت کامل پاک و مبراء می‌داند.
«وَالطَّیِّباتُ لِلطَّیِّبینَ وَ الطَّیِّبُونَ لِلطَّیِّباتِ/ نور، ۲۶»؛ زنان پاک شایسته‌ی مردان پاک‌اند و مردان پاک شایسته‌ی زنان پاک‌اند.
عایشه پاک است؛ زیرا محمد پاک است و محمد پاک است لازمه‌اش این است که عایشه پاک است. پاکی عایشه و پیامبر با هم لازم و ملزوم همدیگرند.
۳- امام ابوحنیفه، شافعی، مالک و احمد به اتفاق مسلمانان در دایره‌ی اجتهاد قطب و محوراند. امت اسلامی از صدر تا کنون، این بزرگوران را به عنوان مجتهدین در مسائل فروعی پذیرفته و بر این اجماع کرده‌اند. اگر در عصر حاضر مجتهدی همطراز آنان پیدا شود، و علاوه از چارچوب و اصول آنان، از قرآن و حدیث مسائلی را استخراج بکند، آن‌‌را می‌پذیرد. البته در مسائل اعتقادی و نصوص تمام اهل‌سنت اتفاق دارند؛ ولی برخی از نادانان انگشت انتقاد بسویشان دراز می‌کنند تا مسلمانان را نسبت به ایشان بد دل و بد گمان کنند!!
۴- «ائمه بزرگوار»؛ هم‌چون امام محمدباقر، امام صادق و… در مقام بندگی الله متعال، اختر تابنده و خورشید چرخ معرفت‌اند، اما برخی از افراطیان مقام والا و بزرگ ایشان را تحمل نمی‌کنند و سیمای روشن و درخشنده‌ی آنان را سیاه و تیره‌ می‌نمایانند، ولی غافل از این هستند که دشمنی با آنان دشمنی با ذات پروردگار لایزال و اعلام جنگ با او تعالی هست؛ پیامبر اسلام به نقل از الله متعال می‌فرماید: «من عادى لی ولیا فقد آذنته بالحرب». قصد این افراد این است که امت اسلام را از معنویات و خداشناسی بدور نگه داشته و به اهداف شیطانی خود برسند.
۵- مولانا عبدالحمید به اتفاق فریقین از سرمایه‌های نظام و شخصیت‌های تأثیر گذار و بانفوذ جامعه است؛ از این جهت برخی جایگاه رفیع ایشان را بر نمی‌تابند و درصد تخریب شخصیت‌ ملی و اجتماعی ایشان هستند. تا دید احزاب و اقوام مختلف را نسبت به ایشان تیره و مکدر کنند…. اما موضع‌گیری‌های معتدلانه و بجای مولانا برای همگان واضح و اظهر من الشمس است. این افراد بداند که مردم در عصر مدرن و رسانه‌های جمعی «تفاوت چاه و راه» را می‌دانند و هرگز در دام هرزه‌گویی‌های آنها نمی‌افتند.

/

  • برچسب ها
  • مدرس مدرسه علوم دینی عین العلوم گشت

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    دو + 20 =