فاز دوم دوخت لباس کوردی برای زنان در مناطق زلزله زده…

  • توسط کتایون محمودی
  • ۱۲ ماه قبل
  • یادداشت
  • ۷۲ بازدید
  • ۰
536454 - فاز دوم دوخت لباس کوردی برای زنان در مناطق زلزله زده...


نویسنده: کتایون محمودی

روز شمارحادثه…

چند روزی است که از منطقه دور، ولی بی خبر نیستم .برای سرعت بخشیدن به کار ساخت کانکس ، با چند کارگاه قرار بستیم .

روند به کندی پیش می رفت و کاک حسن امینی ، سفارشش را اکید کرد تا به آن سرعت بخشیده شود ، بنابراین ماموستا علی صالحی و کاک هوشنگ احمدی ، توانشان را مضاعف کردند تا قبل از رسیدن زمستان ( تا چند روز دیگر) کانکس ها به مستحقین برسد .

سی نفر در اولویت اول شناسایی شده و مرحله ی دوم سپردن کانکس ،برای تحویل هستند.

برای عملی کردن فاز دوم طرح دوخت لباس های کوردی ، با همکاری چند زن توانا در کامیاران دست به کار شدم .

هزینه ی جامه ی عمل پوشاندن طرح ، از طرف خیرین به کارتم واریز شد و در چندین رنگ و فراخور سن زنان مناطق آسیب دیده، پارچه خریداری گردید و باید در چندین سایز به خیاطان زبر دست سپرده شود .

بسته ی مادر بزرگ ها ، بسیار مورد استقبال قرارگرفت و این کار تتمه ی همان است که تقریبا میان کمک ها ، مورد اغفال واقع شد و لباس های ارسالی ، برای زنان که کوردی و محلی می پوشند، کارایی نداشت .

جالب این که از طرف یک خیر به من پیشنهاد شد که بسته های فرهنگی ( کتاب و مجله ) اضافه شود که قابل اعتنا بود و بزودی این مورد را هم وارد پروسه خواهم کرد .

چیزی که گاهی روحم را می آزارد ، نرسیدن حمایت های مشاوره و همدردی بین حادثه دیدگان هست که جای آن هنوز خالی است.

من در صددم روایت آن شب را از زبان کودکان و زنان و مردان ، جداگانه مستند سازی و ضبط کنم ، شاید لحن بیان در طیف های جنسیتی ، متفاوت باشد .

دامنه ترس و مواجهه با زلزله ، به چه اندازه هست وچگونه با آن برخوردشده ، این می تواند بعدها ، کمک بزرگی باشد برای کسانی که می خواهند آن شب را لمس کنند….

فردا هم استانداری می روم تا با مشاور استاندار در امور زنان، (خانم شریفه حق شناس) هماهنگ کنم تا روز پنج شنبه ، راهی منطقه شویم ، گرچه این چند روز ، من تمام حواسم آن جابود …..


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *