مطلبی پرسوز و تأسف برانگیز

76273752 - مطلبی پرسوز و تأسف برانگیز


ترجمه: امیرحمزه نورزهی

مرکز خادم حرمین شریفین نمایشگاهی با عنوان آشنایی با اسلام در انگلستان برگزار کرد. یکی از دعوتگران اسلامی که این فرصت را غنیمت شمرده و در این نمایشگاه شرکت کرده بود، در این باره می گوید:

در نمایشگاه، مردی اسکاتلندی دیدم. وی با دیدن من سلام کرد و گفت و گویی کوتاه درباره اسلام نمود. از او پرسیدم: آیا دوست داری با دین اسلام بیشتر آشنا شوی؟

گفت: نه! نه! متشکرم. دوست ندارم دیدگاهی که عادتاً از اسلام گفته می‎شود، بشنوم. سال‌ها با مسلمانان در کشورها مختلف عربی/ اسلامی زندگی کرده‎ام. دربارۀ اسلام بسیار مطالعه نموده و اطلاعات زیادی به دست آورده‎ام.

گفتم: از اسلام چه می‎دانی؟

گفت: اسلام دینی زیبا و شگفت انگیز است. روابط سالم بین افراد، جدا از اینکه مسلمان باشد یا نه بر قرار می‎نماید. پرستش پروردگار را به شیوه‎ای واضح آموزش می‎دهد. نحوۀ برخورد با والدین، همسر، فرزندان، همسایه، جامعه و … را تعلیم می‎دهد.

اما رفتار شما و آموزه‎های اسلامی که همواره بر می‎شمارید، تفاوت بسیاری وجود دارد.

76273752 300x141 - مطلبی پرسوز و تأسف برانگیزشما: دروغ می‎گویید؛ دشنام می‎دهید؛ دزدی می‎کنید؛ ارزش وقت را نمی‎دانید؛ هتک حرمت می‎کنید؛ هرج و مرج طلب/ آنارشیسم هستید و به حکومت احترام نمی‎گذارید؛ یکدیگر را تحقیر می‎کنید؛ نژادپرستید؛ مال حرام می‎خورید؛ نظافت را رعایت نمی‎کنید؛ ثروتمندان را احترام می‎گذارید و فقرا را حقیر می‎پندارید؛ قانون و حکم تنها بر عده‎ای از مردم جاری می‎شود و بسیاری استثنا می‎شوند…

در ادامه گفت: متأسفم … به نظر می‎آید که خاطرتان را مکدر کردم!!!

گفتم: آنچه در این کتاب/ قرآن هست بپذیر و عملکرد مردم/ مسلمانان را رها کن.

سرش را تکان داد و گفت: شما زمان و سرمایۀ‎تان را با این نمایشگاه‎ها به هدر می‎دهید. ما شما را حتی از خودتان هم بیشتر می‎شناسیم. به کتاب گران‎بهای تان/ قرآن برگردید و گفتار و کردارتان را متناسب با آن تطبیق دهید. زمانی که به درستی بدان عمل کردید، انسان‎ها را خواهید دید که گروه گروه به دین تان ملحق می‎شوند، بدون اینکه نیازی به برگزاری نمایشگاه‎هایی مانند این داشته باشید. زیرا ما / غیر مسلمانان مردمی هستیم که برنامۀ عملی/ کاربردی، بیشتر به شگفتمان در می‎آورد تا آنچه در کتابها خوانده می‎شود.

«اگر به ارزش تفکر در این سخنان واقف هستید، به هرکسی که می شناسید بفرستید تا واقعیت آنچه هستیم را بشناسد».

تلخ و دشوار هست… اما حقیقت است.

زندگی ما را چه شده است. ما امروز در قرن ۲۱ هستیم. دست آوردمان چه بوده است؟؟؟

خانه‎های ما بزرگ اما خانواده‎های کوچک؛ دست آوردهای ما بسیار اما ارزش‌ها ناچیز؛ ماشین‎های آخرین سیستم اما روابط تاریک؛ مدارک بالای علمی لیکن درک و دانش ناچیز؛ راه کسب و درآمد را آموختیم و خوشی و لذت زندگی را فراموش کردیم؛ به کرۀ ماه رسیدم اما از خیابان عبور نکردیم تا از احوال همسایۀ مان با خبر شویم؛ خوردنی‎های ما بسیار و تغذیه ناکافی؛ برگزاری عروسی‎های تجملاتی و با شکوه اما آمار طلاق و جدایی بالا؛ خنده کم و اندوه بسیار؛ سخن بسیار و دروغ بیشتر؛ سرگرم وسایل و امکانات لیکن مطالعه ناچیز؛ شب نشینی‎های طولانی و کم نمازی…

چه بر سر ما آمده است؟؟

بارالها! ما را بسوی خود باز بگردان.

اگر راهی بسوی الله برگزیدی، دوان دوان بشتاب، چنانچه مسیر بر تو دشوار گذشت، گام‎های سریع بردار، و اگر خسته شدی، آهسته برو، و اگر توانایی قدم زدن هم نداشتی، چهاردست و پا برو..

از بازگشت برحذر باش چرا که حرکت امروز تو، فردای تو را رقم خواهد زد.

منبع: مسلم آنلاین


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *