اخباراخبار جهان اسلام

آخرین دفاعیات محمدمرسی رحمه الله تعالی علیه

بنابه گزارش خبرنگاران و تلویزیون رسمی مصر موارد زیر بخشی از مهم‌ترین سخنان محمد مرسی بود.

۱) مرا به جاسوسی کردن برای حماس متهم می‌کنید در حالیکه خودتان الان با حماس تفاهم کرده‌اید.

۲) مرا به دست داشتن در حوادث صحرای سینا متهم می‌کنید حال آنکه خوب می‌دانید من در آن موقع زندانی بوده و کمترین اطلاعی در این موضوع ندارم.

۳) مرا متهم به ایجاد خشونت و ترور در داخل مصر می‌کنید و خود می‌دانید که در کنیسه‌ها و مساجد مصر چه می‌گذرد و چگونه ساکنان شهر و روستاهای مصر آواره می‌شوند؛[نیز در زمان حکومت‌داری من قطره‌ای خون از کسی ریخته نشد].

۴) با کودتای نظامی مرا برکنار نموده و برای لحظه‌ای دست از سرم برنداشته و برای مرگ و نابودی من با انواع ترفند و دسیسه متوسل شده و می‌خواهید مرا بکشید. و در زندان چه بلاهایی که برسرم نیاورده‌اید اما باز هم انتظار هیچ واکنشی نشان ندهم و از خود دفاع نکنم.

۵) خداوند مالک و فرمانروای هستی بوده و کسی از آینده و مرگ انسان‌ها خبر ندارد و شعار ما در مقابل هر زورگو و مجرم و متجاوزی حسبنا الله ونعم الوکیل است.

۶) من یقین دارم که در آینده‌ای نزدیک خدا را ملاقات کرده و پاداش صبر و استقامت‌هایم را خواهم گرفت و در حضور وی مجرمان را ملاقات کرده و شکایت‌هایم را پیش وی که بهترین قاضی است، مطرح خواهم نمود.

۷) پیامم به همسر و فرزندانم این است که شما را از صمیم قلبم دوست دارم و هر اندازه در غم و اندوه و ناراحتی و یا در پشت میله‌های زندان بدون علاج و دارو زندگی کنم، شب و روزم را بیاد شما عزیزانم سپری می‌کنم. عزیزانم گرچه مشتاق دیدارتان هستم و نمی‌دانم این فراق تا چه اندازه‌ای طول می‌کشد اما از خداوند می‌خواهم همه‌ی ما را در بهشت گرد هم آورده تا به همه‌ی آرزو و خواسته‌های‌مان برسیم و شکایت حال خود را پیش وی ببریم.

۸) مردم مصر من در اینجا بار دیگر به شما یاد آوری می‌کنم که شما توانایی تغییر را در رأس هرم حاکمیت دارید پس اشک مادران و خون شهیدان و آزار برادران مظلوم‌تان را ضایع نگردانید و از ظالمان نترسید و بدانید که ظلم و تجاوز موقت و گذرا بوده و آنچه را پایدار و ماندگار است تنها الله متعال است.

۹) من رئیس جمهور منتخب مردم بودم و با حدود ۵۲ ٪ آرا مردم سوگند ریاست جمهوری را ادا کردم اما یکسال از این مسئولیت نگذشته بود که دولت نامشروع اسرائیل و برخی از دولت‌های عربی در امور داخلی مصر دخالت کرده و برای ایجاد آشوب، افرادی را به کار گرفته بودند و چنان وانمود می‌کردند که منشأ تمام این مشکلات من هستم حال آنکه مرا پشت میله‌های آهنین زندانی کرده و حق مشروع و قانونی خود را از من غصب نموده و حال مردم مصر هم هر روز بدتر از دیروز می‌شود و مردم از کمترین رفاه و آرامشی برخوردار نیستند.

۱۰) در آخر رو به قاضی کرده و فرمود: ای قاضی از خدا بترس؛ زر و زیور دنیا حقایق را در مقابل دیدگان تو وارونه جلوه ندهد و بدان من تنها امید و آرزویم خداست و روزی پیش وی یکدیگر را ملاقات خواهیم نمود و هر کس به جزا و سزای اعمال خود خواهد رسید.

بعداز ادای این جملات در حالیکه انگشت سبابه‌اش را به سمت بالا گرفته بود روی زمین افتاد و جان به جان‌آفرین تسلیم نمود.

روحش شاد باد

نمایش بیشتر

مصباح العلوم محمدان

صفحه رسمی مدرسه علوم دینی مصباح العلوم شهر محمدان- ایرانشهر کانال تلگرام:T.me/al_mesbah1

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن