خانه و خانواده

ازدواج؛ جلوه ای از دوستی و محبت

و از نشانه های خداوند این است که از جنس خودتان برایتان همسرانی آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید و بین شما دوستی و رحمت قرار داد (۲۱/روم)

این تحقیق جدید می گوید که دوستی و محبت بین زن و شوهر ، درطول ازدواج و زندگی مشترک حاصل می شود ؛ یعنی بر خلاف اعتقادی که در سابق وجود داشت ….

با هم می خوانیم :

در تحقیقی که بر روی ۳۴۵۰۰ شخص انجام گرفت نشان داد که ازدواج به آرامش روانی کمک می کند و احتمال ابتلاء به افسردگی را کاهش می دهد . این بررسی از آمار سازمان بهداشت جهانی در مورد بهداشت روانی در تمام کشورهای پیشرفته و در حال توسعه اقتباس شده است . (۱)

” کیت سکوت ” متخصص روانشناسی بالینی از دانشگاه اوتاگو در نیوزیلند در این مورد می گوید :

“بررسی های جدید ما نشان می دهد که رابطه زناشویی فوائد بی شماری برای سلامت روانی زن و مرد دربردارد ؛ در حقیقت عوارض منفی و اضطرابات ناشی از طلاق می تواند افراد رادر معرض ” پریشان فکری ” قرار دهد .”

این بررسی در یک جمله تاکید می کند که پژوهش های گذشته در مورد اینکه ازدواج سلامتی مرد و حافظه نقادی زن را تقویت می کند ، در حقیقت اشاره ای به این نکته است که طلاق سبب از بین رفتن سلامتی و ابتلاء به بیماریهای قلبی وحتی سرطان می شود .

ما به طور دائم این مطلب را یادآوری می کنیم که هرچه در کتاب خداوند آمده است صحیح و منطبق با علم است .

ازدواج روشی الهی و سنتی نبوی است و هرکسی که از ازدواج دوری کند در حقیقت با آموزه های پروردگار و سنت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم مخالفت کرده است .

خداوند تبارک و تعالی در آیه ۲۱ سوره مبارکه روم می فرماید :

” و از نشانه های خداوند این است که از جنس خودتان برایتان همسرانی آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید و بین شما دوستی و رحمت قرار داد ؛ به درستی که در این کار برای آنان که می اندیشند نشانه هایی است .”

این دوستی ، رحمت و آرامش روانی از ازدواج حاصل می شود . ولی برخی از ما معتقدیم که ازدواج را خداوند متعال قرار داده است و این یک امر طبیعی نیست !!

افرادی که اعتقادی به دین ندارند ، ازازدواج خودداری می کنند و به دوستی های خیابانی ، فحشاء و روابط نامشروع جنسی روی می آورند که نتیجه آن بیماری های جنسی قابل انتقال وهمچنین افسردگی فراگیری است که امروزه جوامع غربی را در برگرفته است ؛ به طوری که یک بررسی نشان می دهد ۱۳ درصد از کودکان آمریکایی مبتلاء به اضطرابات روانی هستند !

حال با من به جوامع اسلامی بیایید :

علیرغم برخی عقب ماندگی های علمی در این جوامع ، هنوز می بینیم که افسردگی ، خودکشی و بیماریهای مقاربتی بسیار کمتر ازهر کشوربی بندوباری می باشد واین دلیل ملموسی است بر قدرت وحقانیت تعالیم اسلامی و فوائدی که برای جوامع بشری به همراه دارد .

بنابراین می توانیم بگوییم توصیه ای که امروزه دانشمندان غربی به ازدواج می کنند ؛ ضرورتی مهم برای سلامت انسان ، افزایش درآمد و تثبیت حالت روانی فرد می باشد که پس از تحقیقات طولانی به دست آمده است .

این محققان در راستای پژوهش های علمی خود تاکید می کنند که ازدواج برتراز رهبانیت و عزلت گزینی است .

حال می گوییم :

آیا این همان تعالیمی نیست که اسلام در ۱۴ قرن قبل آورده است ؟!

آیا این همان پیامبر کریمی نیست که می فرماید : ” دراسلام رهبانیت (عزلت گزینی) وجود ندارد؟!

آیا این همان پیامبر مهربانی نیست که به آن جوانی که از ازدواج خودداری کرده بود فرمود : ” پس هرکس از سنت من دوری کند از من نیست ؟!

بنابراین ای دوست من که تعالیم پروردگارو پیامبرش را قبول نداری ! چرا از به کار بستن آموزه های خداوند بزرگ و پیامبر کریمش خودداری می کنی و از ازدواج رویگردانی ؟!

برچسب ها
نمایش بیشتر

مدیر سایت

پورتال اسلامی تبیین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن