خانه و خانواده

ازدواج جلوه ای از دوستی و محبت

و از نشانه های خداوند این است که از جنس خودتان برایتان همسرانی آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید و بین شما دوستی و رحمت قرار داد (۲۱/روم)

در تحقیقی که اخیراً انجام گرفته مشخص گشته که ازدواج به آرامش روانی کمک می کند و احتمال ابتلاء به افسردگی را کاهش می دهد. این بررسی از آمار سازمان بهداشت جهانی در مورد بهداشت روانی در تمام کشورهای پیشرفته و در حال توسعه اقتباس شده است.

” کیت سکوت ” متخصص روانشناسی بالینی از دانشگاه اوتاگو در نیوزیلند در این مورد می گوید:

“بررسی های جدید ما نشان می دهد که رابطه زناشویی فوائد بی شماری برای سلامت روانی زن و مرد در بر دارد؛ در حقیقت عوارض منفی و اضطرابات ناشی از طلاق می تواند افراد رادر معرض پریشانی فکری قرار دهد.”

این بررسی در یک جمله تاکید می کند که پژوهش های گذشته در مورد اینکه ازدواج سلامتی مرد و زن را تقویت می کند، در حقیقت اشاره ای به این نکته است که طلاق سبب از بین رفتن سلامتی و ابتلاء به بیماریهای قلبی و حتی عصبی می شود.

ما به طور دائم این مطلب را یادآوری می کنیم که هرچه در کتاب خداوند آمده است صحیح و منطبق با علم است.

ازدواج روشی الهی و سنتی نبوی است و هرکسی که از ازدواج دوری کند در حقیقت با آموزه های پروردگار و سنت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم مخالفت کرده است.

خداوند تبارک و تعالی در آیه ۲۱ سوره مبارکه روم می فرماید:

” و از نشانه های خداوند این است که از جنس خودتان برایتان همسرانی آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید و بین شما دوستی و رحمت قرار داد؛ به درستی که در این کار برای آنان که می اندیشند نشانه هایی است.”

این دوستی، رحمت و آرامش روانی از ازدواج حاصل می شود. ولی برخی از ما معتقدیم که ازدواج را خداوند متعال قرار داده است و این یک امر طبیعی نیست!!

افرادی که اعتقادی به دین ندارند، از ازدواج خودداری می کنند و به دوستی های خیابانی، فحشاء و روابط نامشروع جنسی روی می آورند که نتیجه آن بیماری های جنسی قابل انتقال وهمچنین افسردگی فراگیری است که امروزه جوامع غربی را در برگرفته است؛ به طوری که یک بررسی نشان می دهد ۱۳ درصد از کودکان آمریکایی مبتلاء به اضطرابات روانی هستند!

حال به جوامع اسلامی بیایید:

علیرغم برخی عقب ماندگی های علمی در این جوامع، هنوز می بینیم که افسردگی، خودکشی و بیماریهای مقاربتی بسیار کمتر از هر کشور بی بند و باری می باشد واین دلیل ملموسی است بر قدرت وحقانیت تعالیم اسلامی و فوائدی که برای جوامع بشری به همراه دارد.

بنابراین می توانیم بگوییم توصیه ای که امروزه دانشمندان غربی به ازدواج می کنند؛ ضرورتی مهم برای سلامت انسان، افزایش درآمد و تثبیت حالت روانی فرد می باشد که پس از تحقیقات طولانی به دست آمده است.

این محققان در راستای پژوهش های علمی خود تاکید می کنند که ازدواج برتر از رهبانیت و عزلت گزینی است.

حال می گوییم:

آیا این همان تعالیمی نیست که اسلام در ۱۴ قرن قبل آورده است؟!

آیا این همان پیامبر کریمی نیست که می فرماید: ” دراسلام رهبانیت (عزلت گزینی) وجود ندارد؟!

آیا این همان پیامبر مهربانی نیست که به آن جوانی که از ازدواج خودداری کرده بود فرمود: ” پس هرکس از سنت من دوری کند از من نیست؟!

بنابراین ای دوست من که تعالیم پروردگارو پیامبرش را قبول داری! چرا از به کار بستن آموزه های خداوند بزرگ و پیامبر کریمش خودداری می کنی و از ازدواج روی گردانده و به فکر روابط نامشروع هستی؟!

منبع: BlestFamily .Com

نمایش بیشتر

مدیر سایت

پورتال اسلامی تبیین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن