جوانان و نوجوانانخانه و خانوادهمسائل اجتماعی

ازدواج رمز دوام و بقای زندگیست

♦امر ازدواج یکی از سنت های ارزشی پیامبر اسلام صلی الله علیه وسلم است که بسیاری از مردم از آن، بنابر برخی باورهای غلط و بی جا محروم اند.

چه بسا وجود ابزارهای جنسی نرینه و مادینه ای که دست پخت جهان لائیک و مسیحیت تحریف شده و یهودیت منحرف است؛ خواسته یا ناخواسته بر گیتی سراسر مقلد مسلمانان بر سر مسلمانان مستولی گشته است.

و همچنین فقر تحمیلی حاکمان و اعتیاد وارداتی مافیای انسانهای زیاده خواه و مهریه های کلان و زندگی های غیر طبیعی و ماشینی، فاصله ها را انداخته و میل واقعی به جنس مخالف را به هم ریخته و باعث شده سن های ازدواج بالا رود و آن تبدیل به چالش جهان امروز شود.

دیشب(۲۳اسفند۹۷ش) به مناسبت همین پیوند مقدس و آسمانی، در روستای دو راهی سد بمپور، به مراسم عروسی ای به همراه مولانا محمد شریف دهقانی دعوت بودیم.

مراسمی ساده و بدور از تجملات و به ریز وپاش و اسراف وتبذیر، بود.
چهره های دوست داشتنی و بی آلائش از هر گونه ریا و فیس وافاده زوم زده بر صورت منور سخنران محفل، جناب مولانا دهقانی مشاهده می شد و انرژی مثبت به حضار تزریق می کردند.

مولانا دهقانی، ازدواج را یکی از ضروریات اجتناب ناپذیر بشر دانست و گفت: بسیاری از مردم در اجرای این سنت مبارک و میمون، بنابر مهریه زیاد محروم اند.
مردم نفس خود را با اُرگ و دهل … در مقابل ناراضی خداوند کریم، راضی می کنند.
حال آنکه این لهویات شیطانی جز بدبختی چیز دیگری به ارمغان نمی آورند.
لذا توصیه من به شما برادران و خواهران است، مراسم عروسی های خود را ساده بگیرید و از تجملات دوری کنید، زیرا اینها ناخوشنودی پروردگار را به همراه دارد.

در دهه‌ی هفتاد به مناسبت بزرگ داشت یاد وخاطره فقیه بلوچستان مولانا محمدشهداد مسکانزهی سراوانی رحمه الله، کنگره ای برای این سلمه ی علمی در شهرستان سراوان برگزار شد.
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی سراوان عبدالعزیز دولتی بخشان در این کنگره به ایراد سخن پرداخت.
ایشان گفتند: انسان هر چه کمتر بداند و ساده فکر کند و ساده ببیند به زندگی عادی و نباتی و طبیعی نزدیکتر است.

آری، امروزه اگر ازدواج های برای جوانان سخت شده است، همین تقلید از غیر و چشم هم چشمی ها در نرخ گذاری مهریه ها یا دانستنی های زیاد یا چراهای بدون پاسخ …معلول بر علت شده اند.

نمایش بیشتر

مصباح العلوم محمدان

صفحه رسمی مدرسه علوم دینی مصباح العلوم شهر محمدان- ایرانشهر کانال تلگرام:T.me/al_mesbah1

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 19 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن