خانه و خانواده

اعتیاد به چه قیمت؟!

جوانی است که پسر بچه سه ساله‌ای را ربوده و او را خفه نموده و به قتل رسانیده است، بعداً که حقایق کشف گردیده معلوم شده که آن جوان اهل شرابخواری و مواد مخدر بوده است. آن یکی، دختر بچه‌ ایست که از خانه خود فرار و به خانه امام مسجد پناه آورده است، فرار از چه چیزی؟ از چه کسی؟ از پدری که شرابخوار است، و مدت بیست روز است که می‌خواهد با دخترش عمل فحشاء انجام دهد.

حوادث و داستانهای دیگری که هر روز وقوع آنها را در کشورهای غربی و کفر می‌شنویم. اما در تأیید، تصدیق یا تکذیب آن مانده‌ایم. «نمی‌دانیم باور کنیم یا نه؟» تا اینکه ناگاه جریان مشابهی در میان خود ما «در جامعه ما» رخ می‌دهد … پلیدیها و خبائثی که انسان را به هیولایی درنده و وحشی تبدیل می‌کند بطوریکه همه اطرافیان از او در هراسند.

و برای همه غم و آشفتگی و مصیبت و مشکل ببار می‌آورد.

پس بیایید همه با هم برای از بین بردن و قطع ریشه این پلیدیها و خبائث همکاری کنیم. «برای ریشه کنی آن دست بدست هم دهیم.

«سیگار» با ایجاد بیماریهای مهلک تو را بسوی مرگ می‌کشاند. از سیگار، این ماده پلید، کثیف و کشنده پرهیز کنید. این ماده سمّی بعد از آنکه اثرات بسیار مخربی بر مصرف‌ کننده می‌گذارد صاحب خود را «چون قادر به ترک آن نیست» خانه‌نشین و به بیماریهای مهلک و غیرقابل علاجی مبتلا می کند، بوی بد آن همه جا را آلوده، جسم و قلب و ریه و صورت آدمی را سیاه می‌نماید. بنابراین از مصرف این ماده خطرناک قبل از نزول عذاب و فرا رسیدن مرگ دست کشیده و توبه کنید و بطرف الله بازگردید.

 این خبائث و مواد ناپاک از کجا در میان ما آمده‌اند؟

این مواد ناپاک و خبیث از طریق سفرهای خارج، دوستان ناباب و خائن، تساهل و سهل‌انگاری در ابتدای شروع «کشیدن پُک اول از سیگار یا سایر مواد» و سپس ادامه دادن و بعد حسرت و پشیمانی به میان ما آمده و ما را مبتلا نموده است.

[این بلای خانمانسوز ره ‌آورد استعمارگران و دشمنان دین و بشریت است، قطعاً شیوع مواد مخدر و مشروبات الکلی یکی از دسیسه‌های مهم استعمار غرب است] این دشمنان، با اشاعه و انتشار این مواد  ناپاک در میان ما قدرت این را پیدا خواهند نمود که دین و امنیت و اخلاق و خوشبختی ما را به تاراج و ما را به جانوارانی وحشی «که فقط به فکر لذات زودگذر باشیم» تبدیل نمایند.

داستان مرگ … !                         

سن او چهل سال و دارای شش فرزند بود. به سیاه سرفه مبتلا شد و هر روز سرفه‌اش شدیدتر می‌شد. ابتدا فکر کرد سرفه معمولی است، بعد از مدتی شروع کرد به استفراغ خون. بلافاصله شتابان به سوی شفاخانه رفت، آشکار و بی‌پرده به وی گفتند مبتلا به سرطان ریه است. عاجزانه دست به دامن آنها شد، تا تمام تلاش خود را برای معالجه‌ی وی بکار گیرند. به آنان وعده داد که دیگر به سیگار برنگردد. اما چه فایده؛ بعد از چهار ماه فوت نمود و فرزندانش را یتیم گذاشت. مصرف سیگار بزرگترین قاتل ماست!

پس برای مقابله با دشمنان و حفظ عظمت و توان و دین و حیثیت خود باید از نزدیکی به این خانواده خبیث و پلید که بجز بدی و شرّ و بدبختی چیزی را به ارمغان نمی‌آورد دوری جسته و به شدت پرهیز نماییم. مخدرات پدر پلیدیها، مشروبات مادر پلیدی ها و سیگار نیز فرزند پلید آنهاست. بیائید به مقابله با این خبائث برخیزیم و به کمک هم این بلای خانمان سوز را از میان جامعه خویش برداریم – خانواده خبیثه‌ای که جامعه ما را به نابودی می‌کشاند – به امید الله قادر و توانا.

نمایش بیشتر

مدیر سایت

پورتال اسلامی تبیین

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن