مسائل اجتماعی

انتقاد مولانا گرگیج از خدمات ضعیف عربستان سعودی در موسم حج

مولانا محمدحسین گرگیج با اشاره به سفر اخیر خود به حرمین شریفین ضمن انتقاد از خدمات ضعیف عربستان سعودی در موسم حج از سران این کشور خواستند نسبت به ارائه خدمات بهتر تدبیری بیندیشند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر شیخ التفسیر مولانا گرگیج، ایشان در فرازی از سخنان شان در مراسم نمازجمعه ( ۸ شهریور ۹۸) ضمن انتقاد از عملکرد ضعیف عربستان سعودی در خصوص خدمات رسانی به حجاج گفتند: مسجد الحرام اگرچه گسترش داشته اما با توجه به ازدحام جمعیت در موسم حج هنوز نیازمند توسعه است و خواسته بنده این است در صحن بیرونی آن همانند مدینه منوره چترهای متحرک نصب شود تا اگر داخل حرم فضا برای نشستن نبود حجاج بتوانند در محوطه بیرونی نماز بخوانند.

عالم برجسته اهل سنت کشور خطاب به حکام سعودی خاطرنشان ساختند: توصیه بنده به حکام عربستان سعودی این است که مسجدالحرام گنجایش کافی برای حجاج ندارد لذا باید هر چه سریع تر به فکر توسعه و گسترش آن باشند زیرا تحمل آفتاب سوزان و گرمای طاقت فرسای حجاز برای زائرین به خصوص بیماران و سالخوردگان دشوار است.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش افزودند: امکانات و خدمات برای حجاج در عربستان بسیار ضعیف است لذا از حکام سعودی می خواهم در خصوص مشکلاتی که حجاج با آن دست و پنجه نرم می کنند چاره ای بیندیشند که با خاطرات خوبی به موطن خویش بازگردند.

ایشان همچنین ضمن گلایه از برخورد نامناسب مأمورین امنیتی سعودی با حجاج بیان داشتند: مأمورین امنیتی سعودی در منا، عرفات، مزدلفه و جمرات برخورد مناسبی با حجاج داشتند اما در اطراف مسجدالحرام رفتار خوبی با زائرین نداشتند و از ظن این که به علت ازدحام حادثه ای رخ ندهد درهای حرم را چندین ساعت جلوتر می بستند در حالی که فضای خالی بسیاری در داخل بود.

* دولتمردان خدمتگزار مردم باشند

خطیب جمعه اهل سنت آزادشهر در بخش دیگری از سخنان شان ضمن گرامی داشت هفته دولت و تبریک آن به دولتمردان و مسئولین استانی اظهار داشتند: توصیه بنده به دولتمردان این است که به مردم خدمت کنند.

ایشان ادامه دادند: مسئولین استانی همچون استانداران، فرمانداران و همچنین مسئولین سیاسی – امنیتی همواره خدمتگزار مردم باشند زیرا خدمت به مردم بهترین عبادت برای مسئولین به شمار می رود و افتخار بزرگی محسوب می شود، وقتی یک مسئول به پست و مقام می رسد هدفش خدمت به مردم باشد و خدمتش فراقومی، فرامذهبی و فرامنطقه ای باشد.

نمایش بیشتر

مصباح العلوم محمدان

صفحه رسمی مدرسه علوم دینی مصباح العلوم شهر محمدان- ایرانشهر کانال تلگرام:T.me/al_mesbah1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن