یادداشت

اهانت های سنگین بازیکن تیم پرسپولیس به مقدسات دو میلیارد اهل سنت

نویسنده : استاد مولانا عبدالله بلوچ 

اهانت های سنگین بازیکن تیم پرسپولیس به مقدسات دو میلیارد اهلسنت

همواره اقلیتی متحجر و ناشی از ابتدای شکل گیری نظام حاکم در ایران، وجود داشته که هر چند گاهی فضای نامساعد را برای ظهور هتاکانی پلید نسبت به مقدسات اهلسنت فراهم و آنان را از لحاظ فیزیکی و اقتصادی حمایت جانانه می کنند.

یکی از آنها، شایان مصلح است که از حوزه کاریش عدول و لسان زهرآگین خود را جهت جریحه دار کردن پرستیژ والای ام المومنین عایشه صدیقه و خلفای راشدین ( ابوبکر، عمر و عثمان ) – رض – دراز و برچسب رافضی گری را بی مهابا بر خود زد تا همگان شخصیت منافقانه وی را در آتی بهتر شناخته و او را تا فرارسیدن مرگ عاجلش بدرقه نمایند .

سه مولفه کلیدی وجود داشته که افراد ناشیی و ناسیونالیستی همچون شایان مصلح و . . . اهانت به مقدسات اهلسنت را تحریک و همیشه اشخاصی جدیدی را جهت فرایند پلید فوقانی وا داشته تا در این راستا نیز پا به عرصه حیات بگذارند . از جمله :

* داشتن نگاه مغرضانه حاد روافض نسبت به حقایق تاریخی که جهت شفاف سازی بروز اختلافات جانبی که میان ” صحابه ” در بطن کتب معتبر تاریخ آمده و عدم اعتماد قاطع به آنها ؛

* حمایت فیزیکی و اقتصادی قاطعانه زیر زمینی برخی از نهادهای حکومتی نسبت به چنین هتاکانی که هر چند گاهی به شکل سیستماتیک به فرایند شوم هتاکی به مناسبت های خاصی علیه مقدسات اهلسنت رو می آورند ؛

* وجود واکنش منفعلانه جهت اطفای اهانت های اقلیت متعصب شیعی نسبت به صحابه از ناحیه جامعه اهلسنت که پس از مدتی در نطفه خفه و خواستار پیگیری جدی مستمر از سوی قوه قضائیه و دستگاه های دیگر نشده که مجددا آنها جنبه بیرونی به خود نیز اخذ می کنند ؛

جهت آنکه جامعه اهلسنت به صورت جانبی از اوضاع نامطلوب مزمن موسوم ترانزیت کند، ابتدا، حقوق خود را راجع به صیانت از مقدسات و مسائل دیگر شناخته و به شکل قاطعانه از طریق قوانینی که دست اهانتگران را نسبت به ساحت یاران راستین پیامبر – ص – در جامعه را قطع نموده، پیگیری ضربتی بلند مدت نمایند .

بنابراین، تا ما دامامی که قوه قهریه نسبت به پیشگیری هتاکانی بسان شایان مصلح و . . . راجع به حفاظت مقدسات و شعائر دینی و مذهبی در بطن جامعه اهلسنت وجود نداشته باشد، قطعا فضا برای تولد چنین اهانتگرانی دیگر در آتی آبستن شده و آمار آنها در کشور نیز بالا خواهد رفت .

تاریخ :

۱۵ محرم ۱۴۴۰ ه – ق برابر با ۳ مهر ۹۷ ه – ش .

برچسب ها

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

  1. شمع حق را پف کنی تو ای عجوز /٭/ هم تو سوزی هم سرت ای گنده‌پوز
    کی شود دریا ز پوز سگ نجس /٭/ کی شود خورشید از پف منطمس

  2. شما دروغ گویان بهتر است علیه توهین کنندگان واقعی یعنی وهابی ها و ابن تیمیه‌ای ها و ال سعود مطلب بزنید. نه علیه شایان مصلح که یک مسلمان واقعی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن