جوانان و نوجوانانخانه و خانوادهفرهنگ و جامعه

اوقات فراغت یا همان تعطیلات

📚 اوقات فراغت یا همان تعطیلات

✍سینا سعادتمند.

➖ بعد از امتحانات نوبت دوم همه ی دانش آموزان مدارس دولتی و غیر انتفاعی به مدت چهار ماه تعطیل خواهند شد؛ لذا با توجه به اهمیت فرصت تعطیلات و بهره برداری صحیح از اوقات فراغت، هر دانش آموزی باید تلاش کند تا تعطیلات خوب و خوشی را توام با تجربه و دانش اندوزی تجربه و بگذراند.
خُب طبیعی است بعضی از دانش آموزان خودشان تصمیم به پرکردن اوقات فراغتشان را می گیرند؛بعضی ها هم خانواده هایشان تصمیم می گیرند برای غنی سازی اوقات فراغت …

➖ به عنوان مثال یک دانش آموز اوقات فراغت خودش را فقط صرف برنامه های چت از قبیل واتساپ، تلگرام، اینستاگرام و دیگر برنامه های مرتبط به چت صرف می کند. دسته دیگری از دانش آموزان تعطیلات خودشان را صرف متراژ خیابانها، دوستی و رفاقت خیابانی، پرسه زدن در پارک ها و شهربازی ها می کنند.

➖ اما بعضی از دانش آموزان نوعی دیگر برای غنی سازی اوقات فراغت خویش فکر می کنند و به فکر جبران کمبودهای دینی و جبران ما فات علمی و درسی خودشان قدم برمیدارند.

در این میان دلسوزان مدارس علوم دینی و مجتمع های علمی،فرهنگی کوشیده اند که با تاسیس دفاتر شورای دانش آموزی و اجرای برنامه های متنوع علمی، فرهنگی، ادبی، اجتماعی و ورزشی گامی موثر در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان مدارس دولتی بردارند و اقدام به برگزاری کلاس های ذیل کرده اند که عبارتند از:

۱⃣. کلاس آموزش تجوید، صوت و لحن قرآن کریم
۲⃣. کلاس روخوانی و حفظ قرآن کریم
۳⃣. کلاس حفظ قرآن کریم
۴⃣. کلاس عقیده
۵⃣. کلاس داستان های پیامبران
۶⃣. کلاس سیرت پیامبر”صلی الله و علیه وآله وسلم”
۷⃣. کلاس فقه
➖ کلاس آموزش ادعیه ماثوره
۸⃣. برنامه های ورزشی نظیر فوتبال، هندبال،شنا، تنیس روی میز و…)
۹⃣. و برنامه های تفریحی نظیر اردوهای تفریحی و شادی

➖ لذا دانش آموزان عزیز در صورت تمایل می توانند در این کلاس ها که در مساجد و مدارس علوم دینی برگزار می شوند شرکت و ثبت نام کنند و هم می توانند در کلاس هایی که تحت عنوان پرکردن و غنی سازی اوقات فراغت از سوی سازمان ها، ارگان، موسسات و نهادهای ذی ربط و ذی صلاح برگزار می شوند شرکت کنند و اوقات فراغت خوشی را تجربه، امتحان و سپری کنند.

✨ پیش بسوی غنی سازی اوقات فراغت …

IMG 20190516 180944 187 300x210 - اوقات فراغت یا همان تعطیلات

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن