خانه و خانوادهزن در اسلام

بانوان بهشتی

زنانی به بهشت می رسند که راه و روش درستی در زندگی خود داشته باشند.

آنها در زندگی از دانش الهی و انسانی آن قدر بهره می‌جویند که گاه تقدیس و تسبیح آنها برتر از تسبیح و تقدیس فرشتگان است.

آنها همیشه مورد لطف و نوازش خدای مهربان قرار دارند تا جایی که هیچوقت احساس آرامش و اطمینان و سعادت از دل‌هایشان جدا نمی‌شود.

زنان بهشتی خداوند را در همه جا شاهد و ناظر خود می‌بینند پس همیشه با تقوا زندگی می‌کنند.

زنان بهشتی دارای چنان مقام والایی هستند که حتی وسوسه گناه به دلهایشان راه نمی‌‌یابد، علاوه بر این با لحن نرم و ملایم سخن نمی‌گویند و چشم‌هایشان را فرو می‌گیرند و زینت‌هایشان را ظاهر نمی‌کنند و تنها از پوششی استفاده می‌کنند که زیبنده‌ی مقام ایمان باشد.

زنان بهشتی به قرآن ایمان دارند و پوشش کاملی که در قرآن بیان شده را فضیلتی بزرگ می‌دانند تا بدین وسیله از بدی‌ها محفوظ بمانند و به همگان اعلام بدارند که ما خدا را دوست داریم و حیا و پاکدامنی و ایمان صفت ماست و ما از تمام بی‌حیایی‌ها و بدی‌ها بیزاریم.

آنها هم در محیط خانواده و هم در جامعه فعالیت می‌کنند، آنها می‌آموزند، مداوا می‌کنند، می‌سازند، کشف می‌کنند، و در مسیر رشد و تعالی خود و جامعه گام بر می دارند اما با نامحرمان همراه نمی‌شوند، با آنان خلوت نمی‌کنند، و با حیا و وقار رفتار می‌کنند. و حتی چنانچه لازم باشد و محیط آنان را وادار کند نقاب می‌پوشند تا از چشمان ناپاک در امان بمانند و قلب‌های بیمار را نا امید کنند و به آنان درس خدادوستی و خداترسی بدهند، آنها نه تنها زیبایی‌های خود را از چشمان نامحرم می‌پوشانند،بلکه حتی زیبایی‌های نامحرمان را نادیده می گیرند تا مبادا نامحرمی در دلشان جای بگیرد.

بانوان بهشتی همان دختران نیکوکار و همسران پاکدامن و مادران مهربان هستند. آنان زنان نمونه‌ای همچون مریم و آسیه و خدیجه و فاطمه الزهراء و امّهات المؤمنین علیهنّ السّلام را الگوی خود قرار می دهند. آنها ایثار و اخلاص و محبّت و صمیمیت را سرلوحه ی رفتار خویش قرار داده‌اند و راه و روش پیامبر صلّی الله علیه و آله و سلّم را در زندگی مشترک و رفتارهای اجتماعی و آموزش و پرورش فرزند و در تمامی جنبه‌های زندگی برگزیده‌اند و به حضرت محمود او اقتدا می‌کنند و او را دوست می‌دارند دوست داشتنی فراتر از محبت فرزند و همسر و پدر و مادر و تمامی آفریده‌های زیبای خدا، و آرزوی دیدار او را دارند تا دل و جان را زنده کنند با نام محمد، و چشم و دل روشن شود به دیدار محمد.

زنان بهشتی زیبا می‌اندیشند و زیبا زندگی می‌کنند و فرشته‌ها آنها را به زیباترین منازل بهشت فرا می‌خوانند تا در جوار رحمت پروردگار با همسرانی شایسته تا ابد در خوشی و آرامش زندگی کنند.

الهی پاکی دل و روح زنان مسلمان پاکدامن را أفزون بفرما و آنان را از شرّ بدان محفوظ بدار.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن