پاسخ به شبهاتیادداشت

بدخواهان، مهره‌ها را نشانه رفته‌اند

1 540x303 300x168 - بدخواهان، مهره‌ها را نشانه رفته‌اند

نویسنده: عبدالوحیدعمرزهی

بدخواهان اسلام در طول تاریخ سعی بر آن داشته‌اند تا انسان‌های مهره‌ و کلیدی را تخریب و چهره‌ی غیر واقعی برای آن ترسیم کنند. تا از این طریق پیروان‌ آنان را از مسیر آنان منحرف سازند. این شیادان برای دسرسی به اهداف و نقشه‌های شومشان از پیامبر گرفته تا دیگر شخصیات، چهره‌های غیر واقعی و خشن از آنان برای جامعه معرفی کردند. لذا به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم:

۱- پیامبر اسلام آخرین اختر تابناک آسمان رسالت و شخصیت مطرح و استوانه‌ی وسط جهان اسلام است. دینش کامل‌ترین و جامع‌ترین دین و خلاصه‌ی ادیان آسمانی و تکمیل کنند آنهاست. امتش خیر الامم و جانشین ایشان در امر خطیر رسالت و پیامبری است؛ به همین خاطر دشمنان، با انواع‌ تهمت‌های ناروا و دسیسه‌های مختلف ایشان و امتش را تخریب می‌کنند تا چهر‌ه‌ی خشن و خشکی از وی و امتش برای جهانیان ترسیم و طراحی کنند….. اما شخصیت ایشان برای همیشه در آسمان هدایت و ایمان درخشان و در قلوب مسلمانان نورفشان است و امت ایشان وسط و بدور از افراط و تفریط است و نقشه دشمنان بر آب…
۲- ام المومنین عایشه الصدیقه، از ستاره‌های درخشان آسمان دین و عالم‌ترین زنان مومنه است، بنابر این منافقین «مسئله افک» را یدک کشیدند تا قلب نازنین پیامبر را بیازارند و جایگاه والای مادر مؤمنان را مکدر و تیره جلوه دهند. اما قرآن مجید نه تنها عایشه که تمامی ازواج مطهرات و زنان پاکیزه پیامبر را با صراحت کامل پاک و مبراء می‌داند.
«وَالطَّیِّباتُ لِلطَّیِّبینَ وَ الطَّیِّبُونَ لِلطَّیِّباتِ/ نور، ۲۶»؛ زنان پاک شایسته‌ی مردان پاک‌اند و مردان پاک شایسته‌ی زنان پاک‌اند.
عایشه پاک است؛ زیرا محمد پاک است و محمد پاک است لازمه‌اش این است که عایشه پاک است. پاکی عایشه و پیامبر با هم لازم و ملزوم همدیگرند.
۳- امام ابوحنیفه، شافعی، مالک و احمد به اتفاق مسلمانان در دایره‌ی اجتهاد قطب و محوراند. امت اسلامی از صدر تا کنون، این بزرگوران را به عنوان مجتهدین در مسائل فروعی پذیرفته و بر این اجماع کرده‌اند. اگر در عصر حاضر مجتهدی همطراز آنان پیدا شود، و علاوه از چارچوب و اصول آنان، از قرآن و حدیث مسائلی را استخراج بکند، آن‌‌را می‌پذیرد. البته در مسائل اعتقادی و نصوص تمام اهل‌سنت اتفاق دارند؛ ولی برخی از نادانان انگشت انتقاد بسویشان دراز می‌کنند تا مسلمانان را نسبت به ایشان بد دل و بد گمان کنند!!
۴- «ائمه بزرگوار»؛ هم‌چون امام محمدباقر، امام صادق و… در مقام بندگی الله متعال، اختر تابنده و خورشید چرخ معرفت‌اند، اما برخی از افراطیان مقام والا و بزرگ ایشان را تحمل نمی‌کنند و سیمای روشن و درخشنده‌ی آنان را سیاه و تیره‌ می‌نمایانند، ولی غافل از این هستند که دشمنی با آنان دشمنی با ذات پروردگار لایزال و اعلام جنگ با او تعالی هست؛ پیامبر اسلام به نقل از الله متعال می‌فرماید: «من عادى لی ولیا فقد آذنته بالحرب». قصد این افراد این است که امت اسلام را از معنویات و خداشناسی بدور نگه داشته و به اهداف شیطانی خود برسند.
۵- مولانا عبدالحمید به اتفاق فریقین از سرمایه‌های نظام و شخصیت‌های تأثیر گذار و بانفوذ جامعه است؛ از این جهت برخی جایگاه رفیع ایشان را بر نمی‌تابند و درصد تخریب شخصیت‌ ملی و اجتماعی ایشان هستند. تا دید احزاب و اقوام مختلف را نسبت به ایشان تیره و مکدر کنند…. اما موضع‌گیری‌های معتدلانه و بجای مولانا برای همگان واضح و اظهر من الشمس است. این افراد بداند که مردم در عصر مدرن و رسانه‌های جمعی «تفاوت چاه و راه» را می‌دانند و هرگز در دام هرزه‌گویی‌های آنها نمی‌افتند.

نمایش بیشتر

عبدالوحید عمرزهی

مدرس مدرسه علوم دینی عین العلوم گشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
رفتن به نوارابزار