دارالافتاء اهل سنت

بعد از اقرار بـه طلاق در حالت طبیعی‌، مدعیست که سرگیجه داشته‌ام

آقای حسین‌ در مورد مسئله طلاق ‌به دفتر حوزه مراجعه ‌نمود و با ایشان پدر زنش ‌آقای احمد نیز همراه بود. از حسین در مورد جمله (‌یک طلاق نه‌، هزار طلاق‌) را کـه پدر زنش مدعی است‌، سوال شد. در جواب سر تکان داد که دال بر اثبات بود، لذا در پاسخ‌ گفته شد که زن جناب عالی سه طلاق مغلظه شده است‌.

بعد از دو روز دو مرتبه حسین به دفتر حوزه مراجعه نموده از اقرار جمله مذکور منکر شده و می‌گوید: بنده هنگام اقرار سر گیج و در حال طبیعی نبودم‌.

لطفاً ‌مسئله ‌فوق‌ را بصورت‌ کتبی ‌جواب ‌دهید.

الجواب باسم ملهم الصواب

حسین در مراجعه اول به دفتر حوزه‌، اقرار نموده ‌که جمله (‌یک طلاق نه‌، هزار طلاق) را گفته‌ام و طبق اظهارات وی فتوی داده شده‌ که همسرتان طلاق مغلٌظه شده است و بر شما حرام‌ گشته است، اما اینکه بعد از دو روز حاضر شده و مدعیست ‌که من در آن روز سرگیج و در حال طبیعی خود نبوده‌ام اعتباری ندارد، چونکه مطلق سرگیج گـفتار انسان را لغو و بیهوده نمی‌کند مگر در صورتیکه به حالت جنون و دیوانگی برسد که گفتار و کردارش از حا‌‌لت‌ طبیعی‌ خارج ‌شود.

در اینجا چنین حالتی رخ نداده است، بنابراین‌، خانم وی به سه طلاق مغلٌظه شده است‌.

نمایش بیشتر

دارالافتاء دارالعلوم مسجد مکی زاهدان

در سال 1363هـ.ش (1404هـ.ق) دارالافتای دارالعلوم زاهدان زیر نظر مفتی خدانظر رحمه‌الله رسماً آغاز به‌كار كرد. مجموعه‌ای از این فتواها با پشتکار مولانا مفتی خدانظر رحمه‌الله، پس از ترتیب‌بندی به صورت ابواب فقهی، تحت عنوان «محمودالفتاوی (فتاوای دارالعلوم زاهدان)» تا کنون در 4 جلد چاپ و منتشر شده‌اند و ادامه آن در حال تدوین است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن