خانه و خانوادهداستان

به حجابم افتخار می‌کنم و از اسلام‌هراسی رنج می‌برم

نادیا حسین، بریتانیایی بنگالی الأصل، به حجاب و مسلمان بودنش افتخار می‌کند علىٰ‌رغم نگاه‌های منفی‌ای که به سبب حجاب مواجه او می‌شود.

نادیا در گفتگو با مجله‌ی تایمز که مقالاتش را درباره‌ی اسلام‌هراسی  منتشر می‌کند از رنج هایی که بعد از حوادث تروریستی، به خاطر مسلمان بودن و پوشش حجابش می‌برد، سخن گفت.

نادیا در اوایل در مسابقات شیرینی‌پزی بریتانیا با حجاب کاملش که به آن می‌بالید، شرکت می‌کرد. او می‌گوید: علىٰ‌رغم اینکه بعضی از مسلمانان بریتانیا پیوسته در اجتماعی دور از دیگران زندگی می‌کنند، اما من آن را مکان خوب و راحتی برای زندگی می‌یابم.

مسابقه‌ای را که نادیا در آن پیروز شد، بیش از ۱۴ میلیون نفر در سال گذشته دنبال کردند. نادیا هم اکنون به عنوان نویسنده در روزنامه‌ی ”تایمز“ مشغول به کار است.

نادیا تأکید کرد: من به پوشش حجابم در اماکن عمومی علىٰ‌رغم نگاه‌های اسلام هراسانه‌ای که متوجهم می‌شوند، افتخار می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه از ته دل به آن می‌بالم، گفت: متأسفانه بعد از هر حادثه تروریستی هنگامی که در خیابان راه می‌روم، ابری از غم بالای سرم مشاهده می‌کنم و مردم در قطار خود را از او دور نگه می‌دارند و باری در ایستگاه اتوبوس چیزهایی را به سویم پرت کردند.

او افزود: من فرزند نسل سوم خانواده‌ای هستم که از بنگلادش به اینجا آمدیم و هنوز هم در هم‌نسل‌های من کسانی هستند که خود را از جامعه دور نگه می‌دارند.

منبع: سنت آنلاین

نمایش بیشتر

مدیر سایت

پورتال اسلامی تبیین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن