دسته‌بندی نشده

بُحرانِ معنویات و تقویتِ مادیات

📮اعمال وافعال ما وفتنه های آخر زمان!
﴿بخش دوازدهم﴾:
👈 در بخش قبلی در مورد نشانه ی مهم آخر زمان که ظلم وستمِ زورگویان و اراکین دولت بود بحث مفصلی داشتیم.
وحال یکی از علایم دیگری که ما را بسوی آخر زمان میکشاند، خدمت شما عزیزان تقدیم میدارم:
📍بُحرانِ معنویات و تقویتِ مادیات ‌:
این نشانه ی آخر زمان به حدی آشکار شده است که وقوع جریانات تحولِّی بسوی آخر زمان را خیلی قریب جلوه میدهد.
الله سبحانه وتعالی میفرماید:
💥اقْتَرَب‌َ لِلنَّاس‌ِ حِسَابُهُم‌ْ وَ هُم‌ْ فِی غَفْلَه‌ٍ مُّعْرِضُون‌َ ;(انبیأ ۱)
🔹حساب مردم به آنان نزدیک شده‌، در حالی که در غفلتند و روی گردانند.
در این آیه ی مبارکه‌، مردمِ آخرالزمان‌، به غفلت و اعراض از خالق شان متصف شده‌اند و الله تعالی لفظ ( اقترب) یا نزدیک شدنِ حسابدهیِ مردم را که در غفلت، مادیات پرستی، خوش گذرانی، ضیاع وقت، بوالهوسی، قدرت طلبی، حُبِّ شهوات و پیروی از نفس شان مشغولند، و از اینکه روزی ملک الموت برای تحویلی روح شان می آید بی خبرند.
📍هرگاه تعداد اکثر مسلمانان از احکام و اوامر دینی، قرآن کریم و ارشادات نبوی فاصله گرفتند و از آن روی گردان شدن، غفلت و بی پروائی عام شد، به اسلام و مسلمان اهانت شد و به ظواهر اسلامی به دیده ی بد نگاه شد، به تحقیق که زمانه به آخر رسیده است و علایم آحر زمان، یکی بعد دیگر ظاهر میشوند.
👈علاقه ی بیش از حد نوجوانان، جوانان و حتی میانسالان به مصروفیت های که ضیاع وقت در آن ناچیز شمرده میشود، از قبیل تماشای برنامه های تلویزیونی و نشستن در مقابل تلویزیون برای ساعت ها، و بدون احساس خستگی، تلف شدن وقت عبادات و نماز، تنبلی وسستی در تعلیمات دینی، همه، خلق را در خواب غفلت فرو برده است.
📍بحران و کمیاب شدن معنویات، یکی از نشانه های قریب الوقوع آخر زما است.
مسلمان نماهائی ظهور میکنند که عمل ندارند، و با استفاده از نام اسلام، دست به اعمال غیر اسلامی میزنند،
والدین اطفال شان را به منکرات، موسیقی، بازی های ضیاع وقت، رقص و پایکوبی و صد های فتنه ی دیگر تشویق میکنند، و با هنرنمائی اطفال شان در جهاتِ منفی و منکرات، که اسلام از آن منع کرده است، میبالند و افتخار میکنند.
👈 توده های عظیم مردم، مانند مور و ملخ از منافقان، هنرنمایانِ صحنه و تیاتر ﴿ مانند بچه و دختر فلم، درامه، نوازندگان، آواز خوانان، گویندگان کانالهای مبتذل رادیو و تلویزیون﴾ و کسانیکه ارتباطات غیر شرعی پسران و دختران جوان را در جامعه، شایع میکنند، پیروی کرده، احکام دین و اسلام را زیر پا میکنند.
📍این عملِ غیر توده های مردم، باعث خشم و غضبِ الله تعالی شده، مرگ های ناگهانی میان جوانان زیاد میشود،
امراض مختلف و گوناگون شیوع میکند، قساوتِ قلب، بی رحمی، حرام خوری، ظلم، زورگوئی، بی عدالتی دامنگیر شده، صله ی رحم به ادنی ترین میرسد،
👈 به حدی که محبت میان اعضای خانواده، برادران و خواهران و بقیه دوستان کم کم برچیده شده، معیار دوستی، فقط و فقط، براساس مادیات و دنیا پرستی، میان مردم برقرار میشود.
در این حالت، معنویات خیلی ناچیزشده، و حتی، همانند داستان های تخیلی در اذهان مردم، مجسم میشود.
👈 خرافات عام میشود، و قتل و غارت برای دفاع از خرافه، میان مردم عام میشود.
کسانی که سخن حق را میگویند، به ناحق مورد لت و کوب و نفرت مردم قرار میگیرند، به آن حد که تعداد منافقان، دروغگویان، و انسانهای منحرف، خیلی زیاد میشود، و برخلاف، تعداد انسانهای نیک، خیلی کم و ناچیز میشود.
📍همانطوریکه در موضوع بالا اشاره کردیم، تقویتِ مادیات، از علایم دیگری است که لبیک گویان، ما را بسوی آخر زمان بدرقه میکند، که همین حالا، همه شاهد این پدیده هستیم.
👈 مردم، بخاطر زندگی مرفع و بدست آوردن مشت پولی، چی کار روائی هائی که نمیکنند، از دین شان خارج میشوند، با آبِ فلان و بسملان، خود شان را در دامن کشیش ها می اندازند، و ارتداد، دین گریزی و بیدینی زیاد میشود.
👈 عده ی دیگری، بخاطر تقویت مادیات، خاک، ناموس، وطن، آثار عتیقه، و…. دار و ندار ملت را چور و چپاول کرده، اجنبی ها را برای کشتن برادر و خواهر شان، به عقب حرمسرای خود پناه میدهند!
👈 چی زیبا دعا کرد آن پیامبر راستگوی ﴿صلی الله وعلیه و آله واصحابه وسلم﴾:
﴿ بار الها! یمن و شام ما را امن گردان، بار الها! یمن و شام ما را امن گردان!﴾!
👈 دوست و حبیبِ الله سبحانه وتعالی میدانست، ناامنی ها، قتل، کشتار، ظلم، و استبداد، در این ملک ها دامنگیر میشود، و بر همین دلیل بود، که دست های زیبا و مبارک خویش را بدرگاه خالق یکتا برای تأمین صلح و آرامش در این بلاد، بالا کرد.
👈 اگر، از مرز های افغانستان، خارج شویم، همین حالت وخیم را در ایران، پاکستان، عراق، سوریه، سومالیا، تبت، کشمیر، فلیپـین، برما، و سایر نقاط مشاهده میکنیم، و عقل سلیم، از رویداد های اخیر این برداشت را میکند، که ما واقعاً در مرز های ظهور علایم خیلی روشن و بزرگ آخر زمان قرار داریم.
👈 ارتکاب گناهان کبیره، میان مردم آنقدر معمولی و ناچیز میشود، که، جوانان با همسالان خود، در ارتکاب گناه از هم دیگر پیشی میگیرند، و باهم رقابت میکنند، یکی با فخر و غرور، بر دیگری فخر فروشی میکند:
👈﴿ من دیروز، فلان ….را چنین و چنان…..انجام دادم﴾، با ارتکاب گناه، یکی بر دیگری فخر فروشی میکنند، و طرف مقابل نیز گناهی را که چند لحظه پیش مرتکب شده، در مقابل دیگران، با بی اعتنائی و بی حیائی، بر اینکه وی ریکارد مخاطب را شکسته است، یاد آور میشود.
👈 از کنار یک جماعت جوانان رد میشدم، و این موضوع را خودم شنیدم که نحوه و طرزِ گناهِ کبیره و شنیعِ زنا و شراب خواری را، که یکی ایشان شب گذشته مرتکب شده بود، با فخر به دیگران بازگو میکرد،
بُغض گلویم را فشرد، برگشتم تا صحبت و نصیحتی با ایشان داشته باشم، اما دوستم که حافظ قرآن و مؤذن مسجد بود، دستم را سخت فشرد، و مرا با سرعت بسوی خودش کشاند:
👈 ﴿ مگر دیوانه شدی، اینها پسران….. هستند، مگر نمیبینی اسلحه دارند. بیا که وقت نماز جماعت است﴾
📍وقتی چنین اعمال و افعال سؤ و منکرات میان اقشار مختلف جامعه مروج شود،
📍و مردم نصیحت و اصلاح را جز افسانه ای بیش ندانند،
📍نماز و عبادت را خاصه ی والدین و پیران پندارند،
👈 آیا  خون ریزی، قتل و قتال، نا امنی، بی ثباتی، قحطی و قیمتی، وقوع حوادث طبیعی از قبیل برف کوچ ها، طوفانهای ویران کن، سیلاب ها، و بالاخره زلزله های پیهم و تباه کننده، ادنی ترین وسیله برای تنبیه ی این اقشار ظالم و سرکش نیست؟
👈 بلی! زلزله ی دیروز، نیز یک هُشداری بود از سوی او تعالی به بندگانش!
👈 بندگانی که در حق خود ظلم و اسراف کردند، و بر ظلم خویش پافشاری کرده، توبه را برای آخرین لحظه گذاشته اند، درست همانند فرعون!
📍زمانیکه فرعون و لشکرش از سر ظلم و تجاوز، به دنبال موسی علیه السلام  رفتند، الله سحانه وتعالی به بحر امر کرد تا او را با لشکریانش فراگیرد، هنگامی که غرقاب دامن او را گرفت، گفت:
📍«ایمان آوردم که هیچ معبودی، جز کسی که بنی اسرائیل به او ایمان آورده‌اند، وجود ندارد؛ و من از مسلمین هستم!»
👈 اینجا بود که الله سبحانه وتعالی به فرعون خطاب کرد و فرمود:
💥 آلْآنَ وَقَدْ عَصَیْتَ قَبْلُ وَکُنتَ مِنَ الْمُفْسِدِینَ  (یونس ۹۱)
🔹 الآن؟!! در حالی که قبلاً عصیان کردی، و از مفسدان بودی!
👈 آیا تو حالا میخواهی توبه کنی و از جمله ی مسلمانان شوی، در حالیکه تو چی عصیان و گناهی نبود که نکردی!

بلی برادر و خواهر مسلمان!

👈 این آیه ی قرآن برای این نیست که فقط داستانی را برای من و تو بیان کند، بلکه در این آیه ی زیبا، اندرز و پندی بس بزرگی نهفته است.
پند این است که:
👈 قبل از اینکه پروردگار عالمیان، مصبیتی را از آسمان و یا زمین به سوی بندگانش بفرستد، شایسته است که مرد وزن از اعمال و کرده های شان توبه کنند، و بسوی او تعالی بازگردند!
📍و، اگر مصیبتی از سوی او تعالی گسیل شد، آن وقت، همان میشود که با فرعون شد،
📍ولو آن وقت داد و فریاد بزینم، و با نهره و زاری  توبه کنیم،
👈 آن وقت دیگر، زمان وقوع حادثه است.
الله سبحانه وتعالی آنقدر مهربان و  صابر است که بندگانش را بار ها تنبیه میکند و بطریقی هشدار میدهد.
👈 یک جامعه ی عاطل، باطل، گنهکار و پابند به گناه،
📍جامعه ئی که حکمروا و رهبرش حسین (رض) را فرزند خداوند ، و به تعقیب آن ﴿ صلی الله وعلیه وسلم﴾ خطاب میکند،
📍اطرافیانش مانند شغال، در فکر اندوختن خشت های طلا در بانک های سویس است،
📍کانالهای تلویزیونش در نشراتِ برنامه های مبتذل با ترکیه و هند همچشمی میکند،
📍قاضی و زورمندانش ظلم، رشوت و حرامخوری را استندرد زندگی شان ساخته اند،
📍رعیتش   تارک نماز، پابند به گناه، و متنفر از توبه اند،
الله سبحانه و تعالی به این گروه که در اکثریت اند، و اقلیت شان انسانهای نیک اند، هُشدار میدهد، و علایم و نشانه هائی را به آنها ازطریقی ظاهر میکند.
👈 یکی از نشانه ها که برای بیم دادن و خوف بندگانش در طبیعت به انسانها ظاهر میکند، همان آفتاب گرفتگی است که شش ماه قبل رخ داد، که بایستی تمام مسلمانان بعد از ادای نماز کسوف، توبه میکردند و از کرده های شان پشیمان میشدند،
👈 ولی تا جائیکه من اطلاع دارم، کسی در هند، پاکستان، ایران و افغانستان نماز کسوف را که یکی از نماز های خاص و حتمی است، بجا نیاورده بودند،
باوصف اینکه، یک روز قبل از وقوع کسوف، مضمونی را تحریر و در صفحه نشر کرده بودم.
👈 معمولاً پس از خسوف و کسوف حوادث بزرگی رخ داده است که برخی از انها عبارتند از:
👈۱- زلزله ی اقیانوس هند که منجر به سونامی شد و نزدیک به ۵۰۰  هزار نفر غرق شدند، این حادثه در تاریخ (۲۶/۱۲/۲۰۰۴) رخ داد و خسوف کامل ماه قبل از آن در تاریخ (۲۸/۱۰/۲۰۰۴ ) بوقوع پیوسته بود.
👈 ۲- زلزله ی بم در ایران که بیش از ۴۰ هزار نفر کشته شدند، در تاریخ   ۲۶/۱۲/۲۰۰۳  رخ داد و خسوف کامل خورشید قبل از آن در تاریخ    ۲۳/۱۱/۲۰۰۳  بوقوع پیوسته بود.
👈۳ – زلزله ی  ترکیه که بیش از ۲۰ هزار نفر کشته شدند، در تاریخ  ۱۷/۰۸/۱۹۹ رخ داد و خسوف کامل خورشید قبل از آن در تاریخ  ۱۱/۰۸/۱۹۹۹در زمین بوقوع پیوسته بود.
👈همه این حوادث چند روزی بعد از کسوف و خسوف انجام گرفته بود،
لذا هنگامی که این نشانه ها وعلایم را میبینیم باید به نماز پناه ببریم و ازبارگاه الله تعالی استغفار بطلبیم تا اگر حادثه ای را مقدر کرده باشد آنرا از ما دور کند.
👈این بهترین فرصت طلائی برای توبه وبازگشت بسوی الله تعالی است و بایستی با خشوع وخضوع خاص توبه ی خالص بجا آورد.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن