دیگر کتبهمه کتب

تعبیرخواب درپرتوقران وسنت

مشخصات کتاب

 

 

 

 مختصری ازشرح کتاب

با توجه به حدیثی از پیامبرصبه روایت بخاری و مسلم که می‌فرمایند: «اذا اقترب الزمان م تکد رؤیا المسلم تکذب» ؛یعنی، (هنگامی که قیامت نزدیک شود، به ندرت خواب افراد مسلمان و با ایمان دروغ از آب درمی‌آید) درست از آب درآمدن بسیاری از خواب‌های افراد باایمان، یکی از نشانه‌های صغرای نزدیک شدن روز قیامت است؛ بیشتر ما نیز، این حقیقت را احساس نموده‌ایم. ممکن است در این مورد حکمت خداوندی این‌گونه باشد که با توجه به حدیث پیامبرص به روایت مسلم که می‌فرمایند: «بدأ الاسلام غریباً و سیعود غریباً کما بدأ» ؛یعنی، (اسلام با غربت آغاز شد و دوباره همانند آغازش، غریب خواهد شد) چون اسلام غریب خواهد شد، خداوند  می خواهددرآخرالزمان مسلمان واقعی را که غریب و نگران شده است؛ با تحقّق خواب‌هایش خوشحال و در مسیرش ثابت قدم نماید.

گرچه امروزه تعداد کتاب‌های تعبیر خواب که ترکیبی از تعابیر نادرست و باطل و احیاناً تعابیر درست و دقیق را دربردارند، بسیار است، اما تعداد کسانی که خداوند به آنان علم و حکمت تعبیر خواب‌ را عطا نموده ؛ بسیار کم است. از این‌رو، این کتاب را به رشته‌ی تحریر درآوردم تا خوانندگان گرامی با روش‌های تعبیر خواب و شرایط تعبیر آنها و تعبیر موارد معدودی که بیشتر آنها از قرآن و سنت پیامبر )ص) گرفته شده است؛ آشنا شوند. این کتاب، ادامه کتاب دیگرم در این مورد، تحت عنوان «روش اهل سنت و جماعت در تعبیر خواب» و در حقیقت کامل‌کننده آن می‌باشد.

از خداوند متعال، طلب یاری می‌نماییم، زیرا تنها او، هدایتگر ما به راه راست است و سپاس و ستایش بی ‌حدّ، او را سزد که پروردگار جهانیان است.(سخن مولف)

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
رفتن به نوارابزار