فرهنگ و جامعه

تهاجم فرهنگی

هر انسان خردمندی میداند که علم و دانش به ملت و کشور خاصی تعلق نداشته، روز به روز در حال پیشرفت و ترقی بوده تا به مقطع کنونی رسیده است. متاسفانه برخی از مردم، پیشرفت و تمدن بشر را تنها و تنها از آن غربیها می دانند در حالیکه این واقعیت ندارد. در صدر اسلام، اسلام به اوج تمدن رسیده بود و همه جهانیان از تمدن اسلام بهره می جستند.
اما امروزه مسئله برعکس شده، بی فرهنگان تاریخ متمدنان روز اند و تمدن و فرهنگ زیبای اسلامی که سراسر آن برنامه‌های جاودان و انسان ساز است به باد فراموشی سپرده شده و مسلمانان فریب خورده چشم نیاز و طمع به سوی گدایان فرهنگ و انسانیت و شعبده بازان فکری روی آورده اندوصدای فریب خوردگی و پشیمانی شان بگوش میرسد، پس ای داعیان و دعوتگران، مسئولان، دولتمردان، وارثان انبیای الهی، نویسندگان، زبان داران، ای همه کسانیکه قلب تان برای اسلام و فرزندان اسلام می سوزد اسلام را در یابید و به داد مسلمین برسید زیرا دشمن، تمام ابزار و امکانات خود را بر علیه آنان و فرهنگ‌شان بکار گرفته و قصد نفوذ در جوامع اسلامی را دارد.
در این مقاله بر آن شدم که مختصری از انواع تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام را بیان نمایم؛ امید وارم که مورد پذیرش خداوند قرار بگیرد.

شناخت گروه های مهاجمین
گروهایی که سعی می‌کنند تا به مردم شبیخون فکری بزنند بطور کلی می‌توان آنها را به سه گروه تقسیم کرد:
۱ـ مبلغان مسیحی.
۲ـ خاور شناسان.
۳ـ استعمار گران.
مبلغان مسیحی، وظیفه این گروه تبشیر به مسیحیت است، تبشیر به مجموعه اعمال و بر نامه‌هایی گفته می‌شود که کلیساهای مسیحی در سراسر جهان و مخصوصاً در میان مسلمانان به تبلیغ آنها می پردازند، و هدف شان این است که مسلمانان را فریفته نموده و بطرف دین دست خورده و تحریف شده خودشان بکشانند، آنها توانسته اند، عده‌ای از مسلمانان ساده لوح را تحت تاثیر تبلیغات خود قرار داده حتی آنها را به مرز الحاد و کفر بکشانند، آنها به صورت علنی و مخفیانه در برنامه های مدارس، دانش گاه ها، موسسات خیریه و وسائل ارتباط جمعی مردم را به سمت مسیحیت فرا می‌خوانند، آنها چهره کریه و خائنانه خود را زیر نقاب این موسسات پنهان کرده  و به زعم خودشان مردم را بسوی سعادت و عدالت دعوت می‌کنند.
خاورشناسان، مؤسس این گروه غربیها هستند و به شیوه بسیار دقیق و منظم در باره دین، تاریخ، زبان، فرهنگ و وضعیت سیاسی و اجتماعی مردم مشرق زمین به تحقیق و تفحص می‌پردازند و هدف عمده این تحقیق، مسلمانان هستند، خاورشناسان به این وسیله میخواهند، از طرفی به گروه اول (مبلغان) کمک کنند و از طرفی دیگر در خدمت گروه سوم (استعمار) باشند. هدف آنها از تحقیقات شناخت گسترده مسلمانان است، تا در وقت نیاز با نقشهای منظم و سازمان یافته تهاجم همه جانبه خود را علیه مسلمانان انجام دهند.
استعمار گران، استعمار گر به کسانی گفته می شود، که در نقشه های سیاسی و نطامی تلاش می کنند، تا ملتهای دیگر را زیر سلطه خود در آورند.
البته این سه گروه به ظاهر مستقل هستند، اما اهداف و آرمانهای شان، نزدیک بوده حتی در بسیاری از موارد با هم مشترک اند. به همین دلیل اغلب مسلمانان از توطئه و سیاست های آنان غافل و بی خبرند، خصوصا اینکه نقشه های خود را بنام علم، تکنولوژی، روشن فکری، آزادی و دموکراسی، عدالت و برابری عمل می نمایند، و اهداف پلید شان را در زیر این نقابهای خوش رنگ و فریبنده پنهان می کنند و مسلمانان را از پشت خنجر می زنند.

اهداف اساسی تهاجم فرهنگی
تهاجم فرهنگی معمولا در قالب چند برنامه مشخص صورت می گیرد، و مهمترین اهدافی که مهاجمین فکری در پی آن هستند عبارت است از:
۱ـ تضعیف هویت ملی و نابودی ریشه های اصالت و استقلال فکری و تخریب تمام آثار فرهنگی و تمدن مسلمانان.
۲ـ از میان برداشتن افکار و عقاید اسلامی، و جای گزین کردن فرهنگ مبتذل غرب و قوانین ساخته بشر. و میخواهند مسلمانان را از ریشه های دینی و ملی شان جدا کنند، قطعاً چنین مسلمانی، از لحاظ هویت ملی احساس حقارت خواهد کرد، و آنوقت دنباله رو استکبار خواهد شد.
۳ـ تلاش می کنند تا نقش دین اسلام و مساجد را در زندگی جوانان و روشن فکران مسلمان کم اهمیت جلوه دهند، تا ابتدا دین اسلام را از سیاست جدا نموده و بعد به طور کلی دین اسلام را از عرصه زندگی مسلمانان حذف نمایند.

شیوه‌های تهاجم
راه هایی که استکبار برای رسیدن به اهداف شوم خود استفاده می کند عبارت است از:
۱ـ از بین بردن تدریجی اسلام ناب.
۲ـ ترویج افکار مبنی بر جدایی دین از سیاست.
۳ـ ایجاد تفرقه میان مردم و علماء.
۴ـ دفاع دروغین از حقوق بشر، این سیاست مرموز غرب است که از یک طرف حقوق میلیونها انسان را از بین می‌بردو از طرفی دیگر خود را در جامعه جهانی مدافع حقوق بشر معرفی می کند.
روش جدید تهاجم، «خالی کردن و پر کردن»، وقتی میوه را کرم می زند به مرور زمان آن میوه خشک شده و قابل استفاده نیست، استعمار گران دقیقاً بسان کرمی می مانند، که به میوه ناب جامعه اسلامی حمله می کنند، و می کوشند تا امت اسلام را خصوصاً جوانان را از عقاید اسلامی بیگانه نمایند تا مانند میوه کردم زده از داخل خالی شود و تنها قالبی پوشالین داشته باشد، آن گاه حکم پوسیدگی و غیر قابل استفاده بودن، و سر انجام حکم نابودی آن را صادر نمایند.
کار دیگر استعمار، دیوار کشیدن و فاصله انداختن میان علوم دینی و سایر علوم ساخته بشر، و به کار گرفتن آن دسته از علمایی که مزدور استعمار گزان و غلامان حلقه به گوش آنها هستند و تیشه بر ریشه اسلام می زنند، لذا این علماء تأثیر بسیار مخربی را بر جامعه اسلامی می گذارند، چون به ظاهر بنفع اسلام و حقیقتاً برای استعمار کار می کنند.

راه های مقابله با تهاجم فرهنگی
برای جلوگیری از تهاجم فرهنگی استعمار، راه های مختلفی وجود دارد من جمله:
۱ـ حس مسئولیت قرآنی و حدیث احیاء شود و شعار «به من چه یا به تو چه» از بین برود.
۲ـ رسالت بزرگ امر بمعروف و نهی از منکر زنده شود.
۳ـ گستردگی خطری که تهاجم فرهنگی متوجه اسلام و مسلیمن به ویژه ملت شهید پرور افغان است، تبلیغ و تبیین گردد، تا جامعه اسلامی و ملت افغان بصورت جدی خطر تهاجم را احساس نمایند و صاحب فکر شوند و انگیزه مقابله پیدا نمایند و بدانند که هدف تهاجم، فرهنگ نیست بلکه تمامیت و موجودیت آنهاست.
۴ـ نظارت دقیق و دایم بر کلیه برنامه های رسانه های کشور خصوصاً صدا وسیما و مجلات و غیره …
۵ـ ارزش های متعالی و انسانی که فطرت انسان خواهان آنهاست به جامعه به ویژه به نسل جوان تفهیم شود.
لذا بر همه ما لازم است که از خواب غفلت بیدار شده و اهداف دشمنان را شناسائی نموده و اجازه ندهیم که فرهنگ بیگانه غرب در جوامع اسلامی ما نفوذ کرده و ترویج پیدا کند و چهره زشت او در میان جوانان، دانش آموزان، فرهنگیان و اقشار مختلف جامعه پا به عرصه وجود گذارد بلکه باید در نطفه خفه شود، تا جامعه ای زیبا و مبراء از فرهنگ غرب، خالص و سر شار از فرهنگ ناب اسلام، قوانین قرآن و تعالیم گهر بار رسول اکردم صلی الله علیه وسلم که سر شار از انوار الهی و معنویات اسلامی می باشند را دارا باشیم – به امید آنروز.
ای خفته چو نرگس،نگران خیز/ سرمایه مارفت به تاراج، غمان خیز/ از خواب گران، خواب گران، خواب گران خیز

برچسب ها

مدیر سایت

پورتال اسلامی تبیین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 2 =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن