فرهنگ و جامعه

حذف سیستماتیک فیزیکی نخبگان دینی

نویسنده : استاد مولانا عبدالله بلوچ 

حذف سیستماتیک فیزیکی نخبگان دینی

ترور مهندسی شده فیزیکی نخبگان دینی، فرایند مسبوق به سابقه ای بوده که در اولویت پروژه های ددمنش صفتان بی خبر از خالق هستی بوده و همواره جهت پیشبرد اهداف پلید خود در هر جایی در بلند مدت به آن رو می آورند .

کلکسیونی از فاکتورهای مختلفی باعث گردیده که مغرضان جهت ترور کاراکترهای بارز فعال ناخودی در حوزه کاری دینی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و . . ‌. در بطن جامعه به آنها نیز تکیه کنند . عبارتند از :

* انفعالیت درون اکیپی مغرضان که اتوریته فتح باب دیالوگ مسالمت آمیز جهت حل و فصل اختلافات پیش آمده با طرف مقابل را نداشته و آزگار یگانه راه برون رفت خویش را صرفا حذف فیزیکی نخبه های نا خودی قلمداد می نمایند ؛

* گسترش دامنه دار واپس ماندگی در عرصه های گوناگون به جهت تفاوت ایدئولوژیکی و مذهبی در مناطقی که اغلب سکنه ی آنها را ناخودی های که هیچ گونه پیشینه وابستگی آنی تئوریکی با گرایش های عقیدتی آنها نداشته، تشکیل می دهند ؛

* هراس داشتن از شکل گیری گروه نخبه ای که رل بر آمده جهت توسعه منطقه ایفا نموده و قیادت آن به آنان در آتی تفویض شود و . . . ؛

به جهت آنکه ترفند های دشمنان برای گام برداری به کنش خبیثانه ی موسوم در هر زمان و مکان های مختلف، حالت ثابتی ندارد، نیاز مبرم است که نخبگان دینی درصد حجم گردش اطلاعات خود را نسبت به توطئه های سترگ زیر زمینی دشمنان داخلی احتمالی که در آهنگ حذف بدنی آنان در بطن جامعه بوده، ارتقا داده و از تکنیک های کاربردی به روز که بدنه ی ضریب امنیتی شان را صیانت کرده استفاده، تا بافت آن در بلند مدت دچار ریزش نشده و به صورت تصادفی در آتی نیز در مهلکه نیفتند .

از شواهد و داده های موجودی در منطقه، به نظر می رسد که طرح های دراز مدت شومی همچون حذف فیزیکی نخبگان، تسلیح طوایف و . . . جهت اضمحلال ساختار قومی و مذهبی اهلسنت به ویژه بلوچستان از سوی افراد مغرض در پشت پرده، تدارک دیده شده که تربص زمان و تعبیه حیطه مساعد آنها در کوتاه مدت، جنبه عملیاتی نیز به خود اخذ خواهند کرد .

بدین ترتیب، اتخاذ تدابیر سنجیده صحیح بهنگام نخبگان در قالب ارزیابی دقیق شرائط حاکم در بطن منطقه جهت پیشگیری از اقدامات ایذایی احتمالی دشمنان نامرئی برای حذف فیزیکی، نیازمند برنامه ریزی راهبردی و تشکیل پرسنل امنیتی قوی خودی جهت ترانزیت مطلوب از بروز چالش های حاد پیش بینی نشده نیز در حالت اورژانسی است .

تاریخ :

۲۳ شوال ۱۴۳۹ ه – ق برابر با ۱۶ تیر ۹۷ ه – ش .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن