یادداشت

خنجری تیزتر از چاقوی داعش!

نویسنده: کتایون محمودی

آن چه این روزها در فضای مجازی به عنوان متن سخنرانی ” نادیا مراد” پخش و نشر می شود ؛ گدازه های گداخته ی نفرتی است که در کلمات موج می زند .

تنفری که دیگر نه چندان پنهان که آشکار و بی پرده ؛ رژه می روند و مانند سپاهی اماده پیکار ؛ کارش توهین برای تحریک است .

تعصبات بی منطق کورد پرستی و عشیره طلبی که با تعمیم تمام معصومیت ها در برابر تمام خشونت و قساوت به نام اسلام ؛ قرارش می دهد.

اوج تنفر از اسلام ؛ در ذم داعش نمایان می شود . با کلمات و کنایاتی به نام پشم و عقیده و انگشت دست راست و تکرار شعار الله بزرگ تر است !

عقده گشایی نویسنده و توهم معصومیت و خود برتر بینی اش در حدی است که گویی این فرشتگان معصوم تر از مریم ؛ تنها قربانیان یک عده کج فهم اند که بنظرم ساخته و پرداخته ی همین بانیان اعطای جایزه ؛ برای تخریب بودند .

نویسنده و متن مسمومش را نباید زیاد هم سرزنش کرد ؛ بالاخره باید هرکس هرجوری منویات قلبی اش را روزی آشکار کند ؛ اما آنچه رویش مانور داده شد؛ باز شدن حقد و کینه ای است که باید آشکار می شد.

شاید برندگی تیغ کلمات متن و توهین به یک میلیارد مسلمان ؛ توطئه ی دیگری است تا آرامش به مناطق چند مذهبی در خاورمیانه باز نگردد و همچنان شعله ور باشد .

پخش متن و تحریک حساسیت مسلمانان ؛ کانال های پخش کننده را وادار کرد تا جعلی بودن متن سخنرانی نادیا مراد را اعلام و نویسنده واقعی را معرفی کنند ؛ وگرنه باید شاهد خیزش دوباره جنگ های عشیره ای می بودیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

کتایون محمودی

کتایون محمودی/ روزنامه‌ نگار و کارشناس ادبیات فارسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن