اندیشه و تفکر اسلامیبانوانهمه کتب

خوشبخت ترین زن دردنیا

مشخصات کتاب

 

 

 

مختصری ازشرح کتاب

این کتاب، زنان را فرا می‌خواند تا در سایه‌ی دین و در پرتو لطف الهی و نعمت‌هایی که خداوند به آنان، عطا نموده، شاد و خوشبخت باشند؛ این کتاب، لبخند امید، نسیم آرزو و طلوع خورشید شادی، برای هر آن کسی است که غم و اندوه بر او سایه افکنده و دلش به تنگ آمده است؛ این کتاب، او را صدا می‌زند که خواهرم منتظر گشایش و راه حل باش و بدان که بعد از سختی آسانی خواهد آمد؛ بنابراین چشم به راه آن باش. این کتاب، خطاب به عقل و قلب و روح پاک او می‌گوید: خواهرم! به امید پاداش الهی صبر و استقامت نما، ناامید مشو و خوش‌بین باش؛ زیرا خداوند با تو است، و خدا تو را کافی است و او، یاور و نگهبان و حافظ تو می‌باشد.

خواهرم! این کتاب را بخوان؛ زیرا در آن آیات روشن الهی، احادیث راستین نبوی، داستانهای الهام‌بخش، اشعار مؤثر و اندیشه درست و تجربه‌‌های مفید گنجانده شده است؛ این دفتر را بخوان تا غم و اندوه و کابوس ترس و اضطراب را از وجودت بیرون براند؛ آری این دیوان را مطالعه کن تا تو را برای تمیز‌کردن حافظه‌ات از اوهام و وسوسه‌های انباشته در آن یاری نماید و تو را به بوستان سعادت و محبت و دیار ایمان و باغهای شادی و سرور راهنمایی کند؛ امید است خداوند، تو را در هر دو جهان خوشبخت گرداند؛ بی‌گمان او، بخشنده و بزرگوار است.

خواهرم! این کتاب، گنجنینه‌ی زیورآلات زیبایی است که آن را به تو تقدیم می‌کنم تا خود را با آن آراسته نمایی، زیورآلات و آراینده‌هایی که از طلا و نقره، زیباتر و درخشان‌ترند. عناوین این کتاب را به اسم زیورآلات وآراینده‌ها نامگذاری کردم: شمش‌ها، گردن‌بندها، مرواریدها، مرجان‌ها، و دُرّها، جواهر، انگشترها، الماس‌ها، زبرجدها، یاقوت‌ها، صدف‌ها، لؤ‌لؤ‌ها، زمرّدها و زرها.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
رفتن به نوارابزار