خانه و خانوادهداستان

داستان اسلام آوردن سرنا هاجر از ایتالیا

دختری ۲۵ ساله از اهالی مودنا از شهرهای منطقه‌ی امیلیا – رومانیا در شمال ایتالیا اسلام آوردن خود را اعلان کرد.

سرنا، بعد از ازدواج با مسلمانی از مراکش که به جدایی انجامید و نتیجه‌اش دختری ۴ ساله است، در پی شناخت اسلام برآمد تا سبب رفتار و اعمال شوهر سابقش را – بدون کوچکترین اراده‌ای نسبت به پذیرش اسلام – دریابد.

با همکاری عده‌ای از مراکشی‌ها با مبادی و تعالیم اسلامی آشنا شده و بیشابیش شیفته‌ی اسلام گردید تا اینکه مسلمان شدنش را رسماً اعلان کرد و نام ”هاجر“ را به نام اصلی خود افزود.

سرنا هاجر، در رستوران مک دونالد کار می‌کند و به همین سبب نمی‌تواند حجابش را کاملاً رعایت نماید. او نسبت به ادای نمازهای پنجگانه بسیار حریص است، از شراب نوشی و دخانیات به دور است. زندگی‌اش را بعد از اسلام راحت‌تر و متعادل‌تر می‌بیند و آرزویش این است که پروژه‌ی یک رستوران حلال را به اجرا درآورد و دختران را آزاد بگذارد که اگر خواستند حجابشان را بپوشند و آنها را – آن‌گونه که خودش را از حجاب باز داشته‌اند – از حجاب باز ندارد.

این دختر از وضعیت زن در اسلام دفاع کرده و می‌گوید: زن در اسلام فقط برای خدا سر خم می‌کند نه برای مرد، و اگر برخی از شوهران مسلمان با زنانشان بدرفتاری می‌کنند، در ایتالیا هم کاتولیک‌ها همین بدرفتاری را با همسرانشان دارند.

منبع: سنت آنلاین

نمایش بیشتر

مدیر سایت

پورتال اسلامی تبیین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن