تازه مسلمانان

داستان مسلمان شدن نیکول کوئین

شرح ماجرای مسلمان شدن نیکول کوئین (Nicole Queen) را از زبان خود او می شنویم:

یک مسیحیای که هیچ ارتباطی با خداوند نداشتم

من اصالتاً اهل ایالت “دالاس” هستم، از والدین مسیحی طرفدار فرقه باپتیست (تعمیدگرایی). در گذشته مشروب می نوشیدم، شب ها را در کلوپ های رقص صبح می کردم، هر روز با اشخاص جدیدی دوستی می کردم و فردای روز آنها را فراموش می کردم و سر در گم کارهای متداولی بودم که مردم در جوامع آمریکا انجام می دادند.

حرفه ام عکاسی در کلوپ های شبانه (Nightclub) بود. چیزهای زیادی بود که من درگیرشان بودم و هیچ ربطی به خدا نداشتند.

از این روش زندگی بی نهایت خسته شده بودم و نیازمند تغیر بودم.

تماشای کلیپ های اسلام آوردن در اینترنت

برخی از دوستانم درباره سخنرانی های متفاوتی که در یوتیوب وجود داشت می گفتند و من از روی کنجکاوی یک نگاهی به آنها انداختم و در این میان هر کلیپی را که درباره اسلام وجود داشت، تماشا کردم. کم کم تماشای چنین کلیپ هایی برایم به صورت یک عادت درآمده بود، آن چنانکه تا ناوقت شب بیدار می نشستم و سخنرانی آمریکایی هایی را که مسلمان شده بودند و اینکه بر آنها چه گذشته بود را گوش می دادم.

به نظر می رسید که همه آنها یک چیز می گویند و احساس من در رابطه با همه آنها مشابه است. احساس می کردم چیزی است که من می توانم با آن مرتبط باشم، مثل همه این افرادی که پیش از این مسلمان نبوده اند، با خود چالش کرده اند و در نهایت چیزی را یافته اند که پاسخ تمام سوالاتشان در آن بوده است و این درست همان چیزی بود که من می خواستم پاسخی برای تمام سوالاتم دریایم.

اسلام آوردنم

من دنبال جواب هایم بودم، فقط دنبال این نبودم که کسی به من بگوید که مثلا به فلان چیز اعتقاد داشته باش، بلکه دنبال چرایی آن بودم. به دنبال آن چیزی بودم که زندگی ام را تحت تأثیر قرار دهد. در جستجوی چیزی بودم که بتوانم آن را در زندگی ام عملی کنم.

و بلاخره همه ی این چیزها را در اسلام یافتم. برای مدتی در این باب کتاب های زیادی خواندم و پس از آن در کلاس های آموزشی مساجد شرکت کردم. اطرافم را با کتاب های مختلف پر کردم و پس از مطالعه ی عمیق گمشده ام را پیدا کردم، بلی من مسلمان شدم.

تغییر در سراسر زندگی ام

لحظه ای که شهادتینم را گفتم، همه چیز در زندگی ام تغییر کرد. دوستانم، شغلم و حتی کمد (الماری) لباس هایم، همه و همه تغییر کردند و هیچ گاه برای لحظه ای به عقب برنگشتم. این تغییرات را به سرعت انجام دادم و چندان هم سخت نبود چون عمیقاً درست بودن راهی را که انتخاب کرده بودم را درک می کردم. از عمق قلب از خداوند برای اینکه اسلام را به من هدیه کرد، سپاس گزارم.

مادرم از اینکه می دید مسلمان شدنم من را به خدا نزدیک تر کرده است خیلی خوشحال شد.

زمانی که مسلمان شدم، پدر و مادرم با این موضوع به مشکل کنار آمدند. آنها هنوز به این مسئله عادت نکرده اند. پیش از مسلمان شدنم یک بار نزد مادرم رفتم و به او گفتم که در حال مطالعه و تحقیق درباره دین اسلام هستم و به شدت جذب آن شده ام و فکر می کنم که او اصلا مرا جدی نگرفت ولی زمانی که به او گفتم که مسلمان شده ام ، آن موقع بود که متوجه شد که من در این مورد کاملا جدی ام.

چیز خوبی که وجود داشت این بود که او به خوبی تغییرات من را در این مدت مشاهده کرد و کیفیت زندگی من قبل و بعد از این تغییرات را دید. دید که سبک لباس پوشیدنم عوض شده و تمامی کارهای حرامی را که قبلا انجام می دادم ترک کرده ام و متوجه شد که از زمانی که مسلمان شده ام، ارتباطم با خدا نزدیکتر شده و این مسئله او را خیلی خوشحال می کرد و همین مسئله در ارتباط با والدینم کار را به مراتب راحت تر کرد.


من و دوستانم

درباره دوستانم باید بگویم، قبل از آنکه مسلمان شوم دوستان زیادی داشتم که شب ها با هم به کلوپ رقص می رفتیم و کارهایی را انجام می دادیم که معمولا جوان های مجرد همسن و سال ما انجام می دانند و مسلمان شدن من چیزی نبود که یک شبه اتفاق بیافتد. آنها به مرور دیدند که من روز به روز تغییر می کنم و حضورم در جمع آنها کم و کمتر می شود تا آنکه دیگر در جمع آنها حاضر نشدم. زمانی که با دوستانم صحبت می کنم، احساس می کنم برای تصمیمی که گرفته ام، احترام قایل اند.

مسلمان شدن یک فرایند عمیق قلبی است

زمانی که مسلمان شدم خیلی ها از من می پرسیدند که آیا مسلمان شدنم علت خاصی داشته؟ مثلا همانند برخی از دختران جوان که تنها به خاطر ازدواج با یک مرد مسلمان، مسلمان می شوند. تصور می کردند من هم به خاطر چنین مسایلی ازدواج کرده ام ولی من به همه ی آنها گفته ام که دلیل مسلمان شدنم هیچ یک از این ها نیست و من خودم با شناختی که از دین اسلام به دست آوردم آن را انتخاب کردم.

می دانید فرایند مسلمان شدن چیزی است که شما باید با قلب خودتان آن را احساس کنید، در غیر این صورت ماندگار نخواهد بود. مسلمان شدن، با ایمان بودن و محجبه شدن، همه ی این ها چیزهایی است که باید در اعماق قلبتان نسبت به آن متعهد باشید.

من یک وبلاگ هم دارم که در آن درباره آنچه بر من گذشته نوشته ام و بسیاری به آن سر می زنند و از خواندن خاطرات من متعجب می شوند و برخی از آنها که وضعیتی مشابه به وضعیت سابق من دارند، با خواندن این مطالب تصمیم به تغییر می گیرند. برخی نیز برای من نوشته اند که از خواندن خاطرات من، آن قدر تحت تاثیر قرار گرفته اند که به گریه افتاده اند و در پایان می نویسند که آنها نیز عمیقا به چنین تغییری نیاز دارند.

مسلمان شدنم در آمریکا، مشکلاتی نیز برایم به همراه داشت

البته مسلمان شدن مشکلاتی نیز برایم به همراه داشت. من کار در کلوپ های شبانه را رها کردم و دنبال شغل دیگری بودم، من محجبه شده بودم و از آن زمان احساس کردم که در مصاحبه های کاری، بیش از اندازه ی معمول از من سوال و جواب می شود؛ ولی با پشتکار توانستم بر تمامی این مشکلات غلبه کنم، به آنها ثابت کردم که من مهارت و تجربه دارم.

ولی به طور کلی زندگی ام به عنوان یک مسلمان در آمریکا تغییراتی کرده که با آنها کنار آمده ام.

تهیه کننده: محمد وثیق امیری

منابع:

  • جهان نیوز
  • خبرگزاری فارس
  • https://www.facebook.com/Queens.of.Islam
  • http://thequeensofislam.blogspot.com

نمایش بیشتر

مدیر سایت

پورتال اسلامی تبیین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
رفتن به نوارابزار