فرهنگ و جامعهیادداشت

داشتن مسجد، حق مسلم اهل سنت در پایتخت !

نویسنده: کتایون محمودی

دو روز  از عید فطر گذشته و فضای مجازی هنوز پر از تصاویر نماز گزاران در نمازخانه های استیجاری اهل سنت در تهران است که جمعیت نتوانست نمازی یکدست باهم بخواند و به گفته شاهدان عینی در هفت و هشت نوبت خوانده شد .

این واقعیت منعکس شده در فضای مجازی ، حاوی پیامی روشن به مسئولان است که : اهل سنت تهران ، بعنوان ملتی در حدود یک میلیون نفر به مسجد نیاز دارد که حق مسلم آن هاست . حقی که در تصریح موکد قانون اساسی به آن اشاره شده و هرگز جز روی برگه ،جامه عمل نپوشید.

آزادی برگزاری مراسمات مذهبی برای مذاهب ، عملا با دریغ مجوز ساخت مسجد اهل سنت ، حالا رویایی است که باید برایش وارد معامله شد .
کف مطالبه ملت اهل سنت ، با نادیده گرفتن قانون ، مانع بزرگ شعار وحدت و بی مصداقی هفته وحدت است .

حتما شنیده اید که : از ماست که بر ماست !

وقتی بعضی از سایت های حزبی اهل سنت ، آدرس چند نمازخانه را با برچسب مسجد ، حک می کند ؛ آه از نهادت بر می آید که این جا هم از خودمان ضربه خورده ایم .

پای کدام معامله سیاسی و امتیاز حزبی ، این حق قربانی شده که معمای بزرگ پرسش اهل سنت است .

مسجدی که حق ماست ، با تایید نمازخانه های استیجاری ، دهن کجی به این مطالبه اهل سنت است که رهبران فکری اهل سنت ، همواره و در هر دوره انتخاباتی مطرح اش کرده اند .

مسجد در تعریف جامع اش ، مکانی دایم با مناره و گلدسته و پخش پنج وعده اذان است ، نه خانه ها و زیر زمین هایی استیجاری مورد تهدید و خطر پلمپ و تخریب که عامل تفرق بین این ملت و گسلی میان احزاب شده….

اهل سنت ، همصدا با رهبران فکری اش و نه احزاب معامله گر ، خواهان اجرای بند قانون اساسی است و نه ببشتر …

داشتن مسجد ، حق ماست و ما جز حق مان برای برگزاری آزاد مراسم عبادی و برگزاری نماز اعیاد ، چیز بیشتر و خارج از قانون نخواسته ایم . تاکی باید بر کف خیابان نماز عید برگزار کرد ؟

مسیحی و یهودی ، در پایتخت کلیسا و کنیسه دارد جز اهل سنت که امیدوارم با یکصدایی و هم صدایی به آن برسیم .

بیست و شش خرداد نود و هفت

برچسب ها
نمایش بیشتر

کتایون محمودی

کتایون محمودی/ روزنامه‌ نگار و کارشناس ادبیات فارسی

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. خانم محمودی ، با نحوه برخورد قهریه فکری شما نسبت به هر نوع حزب و گروه و قومی از اهل سنت مخالفم ، و این نشان از بی تجربگی شما به مشکلات گذشته ، حال ، آینده اهل سنت هست . شما باید در جهت همگرایی اهل سنت قدم بگذارید نه واگرایی . سخنان شما میتواند بدنه اهل سنت را لرزان و سست کند و اتحاد و انسجام را تبدیل به کینه و عناد نماید لطفا در تفکر خشک خود تجدید نظر کنید . توصیه میکنم تاریخ اهل سنت ایران در گذر زمان مطالعه کنید که چه درگیریهایی بین حنفی ها و شافعی ها و …. در شهرهای مختلف ایران رخ داده و النهایه منجر به حذف کامل اهل سنت از این شهرها شده .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن