یادداشت

درگذشت جانکاه طلبه؛ معین کوهستانی – رح –

نویسنده : استاد مولانا عبدالله بلوچ 

درگذشت جانکاه طلبه؛ معین کوهستانی – رح –

طلبه معین کوهستانی، صادقانه آهنگ کسب دانش نمود تا عطش علمی خود را رفع و همواره وجود خویش را با آن در بلند مدت مزین نماید ‌.

تازه موتور انگیزه درونی بنیادین طلبه کوهستانی – رح – جهت گام برداری برای ایصال به قله های بلند علمی در عرصه کاریش روشن شده بود که نرسیده به نیمه راه، جنبه ی اطفایی به خود گرفت و در تقدیر الهی مرقوم بود نباید جهت ادامه مسیر انتخابی، یک قدم دیگر، جلوتر گذاشت .

قطعا، طرح های وزینی همچون ارائه خدمات دینی، برچیدن شرکیات و خزعبلات، نشر مذهب و فرهنگ اهلسنت در اولویت حوزه کاری ایشان در بطن منطقه بود، اما پیک اجل آمد و او – رح – را برای همیشه به لقای ابدی خدواند متعال بردند .

خوشبختانه، خالق هستی زمینه مساعد را برای طلبه کوهستانی – رح – در وهله کوتاه زندگی، فراهم نمود تا او راجع به انتخاب هدف میمونش، درست اندیشیده و آن را در اسرع زمان، جنبه عملیاتی دهد؛ در نتیجه، وی در این راستا موفق گردید که همان راهی که پیامبران الهی، سلف صالح و بزرگان دین انتخاب نموده اند؛ او نیز برگزیدند .

درگذشت جانکاه ایشان – رح – موجب تاثر و تالم حاد مسئولان مدارس دینی، طلاب و جامعه اهلسنت به ویژه خانواده محترم وی گردید که به این زودی های نمی تواند جای خالی او را آکنده نمود .

بدین ترتیب، نیاز مبرم است که جویندگان حقیقی علم در قالب برنامه ریزی سنجیده توام با شرایط حاکم در بطن جامعه، راه بنیادین طلبه کوهستانی – رح –  را ادامه و آنی نگذارند به جهت وداع ابدی او از گیتی فانی، کوچک ترین رخنه ای برای نفوذ دشمنان مرئی و نامرئی آیین اسلام جهت ضربه زدن به ساختارش در دراز مدت نیز پیش بیاد .

گفتنی است که معین کوهستانی – رح – طلبه سال ششم حوزه علمیه عین العلوم گشت (سراوان) بود که دیشب در محور مواصلاتی جاده خاش – سراوان در اثر تصادف در گذشتند .

روحش شاد و یادش گرامی باد.

تاریخ :

۱۲ صفر ۱۴۴۰ ه – ق برابر با ۳۰ مهر ۹۷ ه – ش .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن