اندیشه و تفکر اسلامیهمه کتب

دریغ ازاین مسلمانی

حوادث و مشکلاتی که در این زمانه رخ می دهد و به ویژه مشکلاتی که دامن گیر عالم اسلامی است،امت اسلامی را در تباهی، رکود و مشکلات فراوانی قرار داده است. انسان ها سر گردان و پریشان نمی دانند به کدام سمت روی نمایند؛ دردها و سختی ها همه را فرا گرفته است. ما به جایی رسیده ایم که صابران در آن پریشان و نتفکران سرگردانند؛ در میان این همه بدبختی و رنج،ما برای امت اسلامی می توانیم چکار انجام دهیم؟! ابتدا ازکجای خود شروع کنیم؟! و تغییر را در چه چیزی باید به وجود آوریم؟!
هیچ گاه دچار یأس و ناامیدی نشوید! از کارکردن در این راه دست هایتان هرگز نلرزد!امید همواره وجود دارد؛آری،امید در میان ما و در وجود همه ی ما حاضر و موجود است. پس باید هوشیاری خود را باز یابیم؛به خود آییم و در میان ملل نقشی ایفا کنیم. باید هر کدام از ما در زمینه مخـصوص خود در مقابل مسلمانان این جهان نقشی مفید و سازنده ایفا کنیم؛هر یک می توانیم چنین کنیم.
ای جوان مسلمان!تو نیز می توانی کاری انجام دهی؛ کاری که بتواند در پیشرفت امت اسلامی مقداری مؤثر باشد. پس باید آن چنان که شایسته ی یک مسلمان است نسبت به اسلام و سرزمین اسلامی عشق بورزی.

بدان که درمان درد های امت اسلامی در وجود خودش قرار دارد؛میــپرسی چگونه؟به این صورت که قلبهای مسلمانان به سمت اسلام روی آورده و آن را دستور و شیوه ی زندگی خود قرار دهند. ما باید در کتاب خداوند که دستور و راهنمای مسلمانان است،به دنبال چاره و راه حل بگردیم؛ مطمئن باش_‌اگر چنین کنیم_آشکارا گم شده ی خود را می یابیم.
این آیه را می خوانیم: {ان الله لا یغیر ما بقوم} ((بی گمان خداوند آن چه را که قومی دارند دگرگون نکند.)) خدایا!چرا؟آیا تغییر غیر ممکن است؟! {حَتّی}((مگر آنکه)) خدایا!آیا شرطی برای تغییر وجود دارد؟… آری! {حتی یغیروا ما بأَنفسهم} مگــــر آنکه آنچه در دل هایشان دارند، دگرگون کنند؛ بنابراین هنوز هم امید هست و تغییر غیر ممکن نیست. این سخن پروردگار جهانیان و واضع قوانین هستی است. (مقدمه مولف)

مشخصات کتاب

نام کتاب:دریغ ازاین مسلمانی

مولف: دکتر عمرو خالد
حجم:۵/۳MB
دانلودفایل pdf:(برای دانلود کلیک کنید)

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن