تاریخ و بزرگانکودکان ونوجوانانهمه کتب

زندگی‌نامه فاروق اعظم عمر بن خطاب رضی الله عنه

این ترجمه‌ی کتابی از مجموعه کتاب‌های بزرگان اسلام است که از بین این مجموعه، کتاب حضرت عمر رضى الله عنه را انتخاب کرده‌ام، زیرا من کتاب‌های بسیاری را در سیرت بزرگان خوانده‌ام که بعضی از آنها فکر و اندیشه بالایی داشته اند و بعضی دیگر بیان‌گیرا و بعضی اخلاص بالایی و بعضی آثار بزرگی از خود بجا گذاشته اند، من در بین همه اینها شخصی را که جامع و دارای همه این صفات باشد جز حضرت عمر رضى الله عنه نیافتم.

وقتی که سیرت فقهاء و علمای اسلام را می‌خوانیم می‌بینیم که حضرت عمر رضى الله عنه در رأس آنها قرار دارد، وقتی که سیرت مبلغین اسلام را می‌خوانیم می‌بینیم که اسم حضرت عمر رضى الله عنه در رأس آنها به چشم می‌خورد، ووقتی که سیرت افراد نابغه را مطالعه می‌کنیم می‌بینیم که اسم حضرت عمر رضى الله عنه در صدر آنها قرار گرفته است. حضرت عمر رضى الله عنه جامع همه صفاتی است که مردان بزرگ جهان به تنهایی داشته اند. او رهبر و پیشوایی است برای همه نابغه‌های جهان اسلام.

در مورد حضرت عمر رضى الله عنه کتابهای بسیاری تألیف شده است و هر قدر در مورد این بزرگ مرد اسلام سخن گفته شود یا کتاب نوشته شود قطره‌ای از دریای بی‌کران خواهد بود.

همان گونه که اندیشه در طبیعت پهناور پایان نمی‌پذیرد، همچنان تفکر در زندگانی شخصیت‌های بی‌نظیر چون عمر بن خطاب رضى الله عنه نیز با همه تکرار و تعمق هرگز نه فرسوده می‌گردد، و نه پایان می‌گیرد.

مشخصات کتاب

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 12 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن