بانوانپند واندرز

سرگذشت توبه‌ی یک وکیل مدافع زن

این زن، یک باره دست از وکالت برداشت و تبدیل به یک زن محجبه‌ی داعی شد که کارش سرزدن به مساجد و تشکیل جلسات وعظ و ارشاد برای همنوعان خویش ـ زنان و دختران ـ می‌باشد.

خودش در مورد سرگذشت خویش چنین توضیح می‌دهد:

در اثنای ادای عمره، حالتی به من دست داد که بشدت می‌گریستم هر چه بیشتر از چشمانم اشک می‌ریخت احساس می‌کردم قلبم پاک‌تر و شفاف‌تر می‌شود. در همان چند لحظه با خود عهد بستم که شغلم را رها کنم.

پس از اینکه خودم را برای چنین تصمیمی قانع ساختم احساس کردم تمام وجودم از تصمیمی که اتخاذ نموده‌ام،ابراز رضایت می‌کند. همین که از سفر برگشتم همه‌ی لباسهایی را که مغایر با پوشش اسلامی بود درآورده و ملتزم به حجاب شرعی شدم. از آن روز به‌بعد دروازه‌ی خانه‌ام را برروی مشتریانی که برای وکالت مراجعه می‌کردند، بستم.

اعضای خانواده‌ام با این تصمیم موافقت کردند به جز نامزدم که به طلاق تهدیدم نمود. خوشبختانه خودم قبلاً با او شرط گذاشته بودم که اگر مانع از این بشود که من به عنوان یک زن مسلمان واقعی زندگی کنم، با او ازدواج نخواهم کرد. در نهایت طلاق، مرا از زندگی ذلت‌باری که در انتظارم بود و من هرگز خواهانش نبودم نجات داد[۱].

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
۱ـ دراعتراف یک وکیل مدافع زن که مدتهاست ازشغلش کناره گیری نموده چنین آمده است:من با صراحت اعلام می‌کنم که وکالت و نمایندگی در مجلس به هیچ وجه با طبیعت و سرشت زنان سازگاری ندارد بلکه کاملاً با مصالحشان در تضاد می‌باشد. یک زن روستایی که بچه‌اش در بغل گرفته و شیر می‌دهد برای اجتماع خویش از هزاران وکیل و نماینده‌ی مجلس سودمندتر خواهد بود. خواست خدا همین است که شما مادر باشید نه اهل پیشه‌ای دیگر.

منبع :سایت ایلاف

نمایش بیشتر

مصباح العلوم محمدان

صفحه رسمی مدرسه علوم دینی مصباح العلوم شهر محمدان- ایرانشهر کانال تلگرام:T.me/al_mesbah1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن