دین و دعوتمطالعات اسلامی

شبهه پراکنی خاورشناسان افغانستانی

شبهه پراکنی خاور شناسان افغانستانی!

خاورشناسان در طول تاریخ پیدایشش شان برای نابودی اسلام و مسلمین و برای از بین بردن اندیشه ای ناب اسلام و زیر سوال قرار دادن داشته های اسلامی، همواره متون اسلامی موشکافی می‌کنند و روی همرفته از خلال متون می خواهند چیزها و اعجوبه های را پیدا کنند و باز ان را به عنوان یک شبهه به صورت شوالیه مطرح نمایند.
از یک متون اسلامی را زیر سوال بزند و از سوی دیگر در قلب و فکر مردم مسلمان که عموما به دقایق روزگاران دینی آگاه نیستند، شبهه ایجاد کنند.
آری با هجوم و حمله بر قلب و دماغ مردم می خواهند از طریق شبهه پراکنی ها شستشوی مغزی کنند.

شبهه پراکنی درباره ی قرآن و حدیث، و متون اسلامی و در این اواخر بخصوص در متون فقهی تا حدی است که اذهان پرسش‌گر قشر جوان ما را با شبهات و سؤال های مصروف کننده درگیر می‌کند.
سوالات و پرسش ها طوری جرح می‌شوند که در کنار شان تحقیق و تغییری وجود ندارد، یقینا که اگر در کنار آنها تحقیق و تفحص دقیق صورت نگیرد، بسیار به سادگی و راحت می‌تواند ویروسش اذهان مردم و جوانان ما را درگیر کند که برخی را چنین درگیر کرده است.

بر پژوهشگران لازم می‌بینم که این قماش افراد مستشرق زده را دنبال کنند و نگذارند که قامت شان راست شود و خدای ناخواسته اذهان نسل جوان ما را شکار کنند.

این را بدان گفتم که چند روز شده در این سو آنسو کسانی جوانه زده اند و کسان دیگری نو سر کشیده اند.
لا سامح الله که کسی به دام غفلت گیرند!!!!
حبیبی صالحی
۹ دلو ۱۳۹۶

نمایش بیشتر

عبدالحق حبیبی صالحی

* فارغ التحصیل مدارس دینی پاکستان * استاد دارالعلوم عربی کابل * استاد در دانشگاه های خصوصی و ... * دبیرکل مجمع مدارس عربی افغانستان * نویسنده * مترجم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن