اخبار جهان اسلام

«شورای مدرسه اهل سنت» در آلمان تشکیل می‌شود

بر اساس پیشنهاد “وینفرد کرچمان” نخست‌وزیر ایالت “بادن-وورتمبرگ” آلمان، قرار است شورایی تحت عنوان «شورای مدرسه اهل سنت» در این ایالت تشکیل ‌شود.

به گزارش تبیین به نقل از سنی‌آنلاین، نخست‌وزیر ایالت بادن-وورتمبرگ قصد دارد تا با آنچه از آن به‌عنوان تبدیل فضای کنونی آموزش اسلامی در مدارس این ایالت به «آموزش منظم» و «ایجاد شرایط جدید برای همکاری با جوامع مذهبی اسلامی» یاد کرده و آن را از نیازهای مسلمانان ایالت مذکور دانسته است، در آیندۀ نزدیک «شورای مدرسه اهل‌ سنت» را در این ایالت تشکیل دهد.

براساس گزارشی که در روزنامه آلمانی «زودوست پرسه» منتشر شده، مسئولان آلمان برای تشکیل این شورا ابتدا باید با مسئولان جوامع اسلامی به یک توافق اصولی برسند، چراکه نمایندگان جوامع اسلامی در کنار دیگر کارشناسان، هیئت مدیره شورا را تشکیل می‌دهند و سپس این شورا مقررات و برنامه‌های آموزش اسلامی را تصویب می‌کند.

این گزارش در بیان هدف از تشکیل این شورا آورده است که پروژۀ قبلی آموزش اسلامی در ایالت بادن-وورتمبرگ که به شکل آزمایشی اجرا می‌شد، در سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ به صورت آموزش مدارم و منظم در مدارس ادامه یابد.

در این میان، مشکل عمده آموزش اسلامی در مدارس آلمان این است که بسیاری از انجمن‌های اسلامی و مسئولان آنها براساس قوانین آلمان به عنوان «جوامع مذهبی» شناخته نمی‌شوند، این درحالی‌ست که طبق قانون اساسی آلمان، آموزش مذهبی در مدارس، توسط جوامع مذهبی صورت می‌گیرد، زیرا دولت نمی‌تواند تصمیم بگیرد که چه محتوایی در آموزش‌های دینی باشد.

با این وجود، سوزانه آیزنمان، وزیر آموزش‌وپرورش در ایالت بادن-‌وورتمبرگ با ارزیابی شرایط به روزنامه آلمانی «زودوست پرسه» گفت: «به تدریج مدل ابتدایی که در بخش آموزش در نظر گرفته شده است، توسعه خواهد یافت.»

برچسب ها
نمایش بیشتر

مدیر سایت

پورتال اسلامی تبیین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن