دسته‌بندی نشده

شیوه های دعوت قرآنیون و گمراه سازی رعیت

﴿قرآنیون و انحطاط فکری ملت﴾
﴿بخش دوم﴾:
در بخش قبلی در مورد فرقه ی منحرف قرآنیون و سنت ستیزی و تاریخچه ی نشأت آنها از مصر و بالاخره نفوذ آنها در شبه قاره ی هند، و پاکستان، بحثی داشتیم.
در این بخش در مورد شیوه های دعوت آنها و گمراه سازی رعیت بحث مختصری را خدمت شما پیشکش میکنم.
عناوینی که این فرقه ی منحرف برای خودشان انتحاب کرده اند عبارت اند از :
﴿قرآنیون، قرآنیین، اهل القرآن، منکران سنت، قرآن بسندگی در دین﴾ و در غرب، نزد بادران شان به نام های زیر شناخته میشوند:
(Quanian, Quranism, Quranist, Ahle Qur’an)
چنانچه، دوست و برادر معنوی ما، ﴿رهرو﴾ صاحب گرانقدر تصویر محل رهایش سیداحمد خان، مؤسس فرقه ی قادیانیه را که توسط انگلیس ها حمایت میشد، وقرآن کریم را با عقل ناقص خودش تفسیرکرده بود، با ما شریک ساختند. دولت انگلیس این شخص منحرف را در قیمتی ترین محل رهایشی در لندن، جابجا و تحت حمایت و پوشش خود قرار داده بود، و شاخه ی قادیانیت، هنوز هم در پاکستان بزرگترین بودجه ی مالیاتی را از غرب در اختیار دارد.
شبه قاره هند، خاستگاه آغازین این تفکر و مصر دومین خاستگاه این جریان فکری است.
اهل سنّت آنان را تکفیر می کنند و آنان هم، همه فرقه ها و مذاهب اسلامی را به دلیل پذیرش سنّت پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم ، منحرف و برخی از حلقات آنان همه مسلمانان را مشرک و خارج از اسلام حقیقی می دانند.
آنان مدعی خلوص در دین اند، ولی بررسی آرا و نظریات و مبانی فکری آنان نشان می دهد که این جریان فکری، به شدت تجددگرا و از نظر سیاسی، غرب گرا، و از نظر روشی، جزم گرا، و برخی از بسیار افراطی هستند.
افراد و حلقات متعددی در شبه قاره ی هند و کشورهای عربی این تفکر را تبلیغ می کنند که از نظر مبانی فکری و نظریات فقهی و تفسیرهای که برای آیات انجام داده اند، در واقع فرقه های متعددی هستند.
فعلاً در افغانستان و ایران تعداد زیادی از این فرقه ی منحرف، در تبلیغ و ترویج دین ستیزی و انحراف جوانان ما، با پروژه ها و بودجه های هنگفتی از غرب، مصروف فعالیت اند.
آنها، حتی توانستند میان بعضی گروه های اسبق مجاهدین نفوذ کنند، علی الخصوص، نمایندگان مجاهدینی که مدت زیادی در غرب زندگی کرده، عقاید منحرفی را به نسبت تمایل به دنیا و شهوات خلط کرده، پول و غرب را در بدل دین شان تبادله کرده اند.
سروش پرستی بعضی از این منحرفان در کشور آلمان، هالند، دنمارک، سویدن، ناروی، و اطریش، نمایندگی از عقاید باطل ایشان میکند.
آنها، مسلمانانی را که میخواهند چهره های شان را عریان کرده، مجاهدین را از مجاهلین جدا کنند، و در مقابل شان با جرأت می ایستند، بنام مذهبیون و افراطی قلمداد کرده، زیر صله و کله ی مجاهدین سابق، مانند کرم های طفیلی، برای چور و چپاول دارائی های طبیعی و معنوی ملت، کنجاره خواب میبینند.
اغلب تفسیرها و دیدگاه های آنان فاقد انسجام منطقی و تفسیر به رأی و استدلال هایشان مغالطه ای است.
محور اصلی فعالیت آنها در اینترنت است، سایت های اینترنتی که این تفکر را تبلیغ می کنند، از منابع عمده این تحقیق بوده است.
جای بسا تأسف است که برخی کسانی را که از خانواده های متدین هستند و آنها را میشناسم، از برگه ی منحرف ﴿ آشنائی با قرآن﴾ در فیسبوک، که توسط شخصی بنام آرش شایگانی که خودش مقیم لندن است، و به احادیث، سنت و وصایای پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم ایمان ندارد، استفاده نموده، عقاید شان را خدشه دار میسازند.
این فرقه ی گمراه تحت نام(قرآنیون) با حمایت مالی و لوژستیکی غرب ، از نام قرآن کریم سؤ استفاده کرده، با عقاید باطل و ضد قرآنی شان، جهت ایجاد شبهات در افکار مسلمانان، بجز از تفرقه اندازی و حلال سازی حرام ها، سوژه ی دیگری ندارند.
این فرقه ی گمراه، قرآن کریم را به عنوان تنها منبع دینی یا منبع اصلی دینی می‌شناسند و هرگز روایتی را از سنت قبول نمی‌کنند، اما ای کاش همانطوری که عنوان (قرآنی) را بالای شان گذاشته اند، با روایات قرآن بسنده و پابند مبیودند، در حالیکه معانی آیات را با فکر قاصر و شیطانی خود تعبیر و تفسیر میکنند.
ارگ کابل نیز بعضی از این علمای نام نهاد را که تقیه کرده اند، و در حقیقت، عقاید قرآنیون را دارند، آیات قرآن کریم را از خودشان تعبیر میکنند، و حتی بالای احادیث بخاری و مسلم انگشت انتقاد دراز میکنند و از طریق رسانه ها بالای ثقافت اسلامی و……. تاخت و تاز نا جوانمردانه میکنند، به کار گماشته است و پول خوبی هم برای شان تأدیه میکند.
بعضی از این خبیث ها که خودشان را کارشناس امور اسلامی با سابقه ی سی ساله به عوام معرفی میکنند، و فتوا های کفر آمیزی را میان افغانها در امریکا پخش و ترویج میکنند، ادعا دارند که از فرقه ی قرآنیون نیستند، و مسلمانان اصیلِ اهل سنت و جماعت را بنام (مذهبیون) میشناسند، و ادعا دارند که آنها مسلمان اصیل نیستند چون مذهبی و پابند کتاب وسنت بوده، به احادیث رسول کریم صلی الله علیه وسلم ایمان دارند.
این فرقه ی مذخرف و گمراه که خودشان را قرآنیون میخوانند ولی اصلاً با الفاظ قرآن آشنائی ندارند، با انکار سنت و اجماع مسلمانان از برخی آیات قرآن کریم تفسیری ارائه می دهند که با تفسیر پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم فهم نسل اول اصحاب و علمای بزرگ اسلامی مخالف است.
گرچه تمام فتوای های قرآنیون مخالف اسلام است، جالب ترین فتوای قرآنیون در مورد حلال شمردن لواطت با همسران، حلال شمردن موسیقی، جایز بودنِ ربأ و سود بانکی، و نگرفتنِ روزه است که به افغانهای مقیم امریکا مخیر بودن میان روزه گرفتن و فدیه دادن را از طریق کانالهای تلویزیونی شان فتوای داده اند.
حدیث و سنت را که عموم مسلمانان و فقیهان دینی ملاک ایمان و اعتقاد می‌دانند رد می‌کنند و در رفتار دینی خود الزامی به رعایت آن نمی‌بینند.
قرآنیون خود را «مسلمان» می‌نامند و از انتساب خود به شاخه‌های سنی و شیعه و غیره می‌پرهیزند.
آنان اظهار می‌دارند که در قرآن اطاعت از احادیث بطور وضوح تاکید نشده و احادیث و روایات، پس از پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم جمع آوری و نوشته شده‌‌اند و دارای تناقضی هستند که نمی‌توان رفتار و ایمان را بر آنان استوار کرد.
در حالیکه حقیقت امر چنین نیست و  آنها با این دروغ شان میخواهند شبهات مخرب و ناقص کننده ی ایمان را در اذهان مردم خلق کنند.
قرآنیون تفاوت‌های عمده‌ای در استنباط دینی در موضوعاتی مثل زکات، نماز، شهادتین، طرز لباس پوشیدن، ختنه، استلام حجرالاسود و نماز جمعه با مسلمانان سنتی دارند.
آنها مسلمانان سنتی را اهل بدعت نامیده، سنی و شیعه را خطا کار و گنهکار قلمداد میکنند.
ادیپ یوکسل(Edip Yükse) از قرآنیون ترکی، کُرد تبار که از طرف دولت امریکا حمایه میشد، در مقدمه‌ی کتاب جنبش یکتاپرستی می‌نویسد:
«در نوامبر ۲۰۰۸ به انگلستان سفر کرده بودم تا در دانشگاه آکسفورد و چند موسسه‌ی دینی سخنرانی کنم.
در این سفر مجموعه‌ای سوال به همراه داشتم که از مستمعان می‌خواستم به آن پاسخ دهند. هدف از طرح این سوالات ارایه‌ی تصویری از بدعت‌های دینی مسلمانان و آماده کردن ذهن مخاطب برای بحث در لزوم بازنگری سنت‌پرستی عام و بازگشت عقلانی به نص صریح قرآن  بود.
مخاطبین شیعه و سنی (که به این سوالات پاسخ دادند) از مغایر بودن جواب‌ها با آموزه‌های دینی خود راضی نبودند و اذعان می‌کردند بر اساس این دیدگاه بیش از ۵٠ درصد عقاید اسلامی‌شان کفر خواهد بود.
یکی از معدود مخاطبین جمع که به تمام سوالات پاسخ صحیح داده بود راهبی مسیحی به نام ﴿اریک﴾ بود که پیام یکتاپرستی ادیان ابراهیمی را ترویج می‌کرد، وی ظاهراً پیام اسلام را بهتر از مسلمانان جمع ما دریافته بود.﴾
با ما باشید، و بخش بعدی این مضمون خیلی مهم را برای تنویر اذهان، از این صفحه از یاد نبرید، چون با دانستن حقایق در مورد این خفاشان، شما میتوانید سفیر خوبی بدیگران باشید، و آنها را از داخل شدن در دایره ی کفر و نفاق نجات دهید.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن