غرب مخالف نماز، روزه و بندگی نیست!

87689689 - غرب مخالف نماز، روزه و بندگی نیست!


زمانی که سیاست‎مداران غربی می‎گویند که آنان با اسلام دشمنی ندارند و به عنوان یک دین با آن مخالف نیستند؛ در گفته‎شان صادق هستند. زیرا برای آنان اهمیتی ندارد که ما نماز بخوانیم، روزه بگیریم، حج کنیم، شب و روز خود را به عبادت، تسبیح، دعا و ثنای الهی سپری کنیم و یا زندگی خود را با توکل بگذارنیم. آنان اهمیتی نمی‎دهند که اگر بخواهیم در مسجد اعتکاف کنیم، وحدانیت الله را بیان نماییم، عظمت‎اش را بگوییم و صفات‎اش را ذکر کنیم. غرب و اندیشۀ غربی با عبادات، شعایر دین، پرهیزگاری در اسلام و … دشمنی ندارند. برای آنان مهم نیست که آخرت همه از آن ما باشد، زیرا آخرت برای آنان مفهومی ندارد و هرگز به آن نمی‎اندیشند. حتا این امکان وجود دارد که آنان ما را به عبادت و اعتکاف در مساجد و خانقاه‎ها برای خلوت با خدا و راز و نیاز با او تشویق و ترغیب نمایند. درواقع غرب از چنین باورهای استقبال می‎کند و آنها را درخور ستایش برمی‎شمارد.

اما آنان با روی دیگر سکه اسلام کینه و دشمنی دارند. آنان از اسلامی که به دنبال دفاع از حقوق و ارزش‎های انسانی/اسلامی خود است، نفرت دارند. آنان از سیاست و رسالت اسلامی ترس و واهمه دارند. آنان از بیداری اسلامی نگران هستند. اسلامی که پا به پای عصر پیش برود و با آنان در میدان دنیا رقابت کند و تمدن ناب خود را پایه‎گذاری نماید و علم و دانش را وسعت بخشیده، اختراع و انکشاف و تکنالوژی را در دست بگیرد تا با وسعت دادن به دامنه حکومت خود نه برای اشغال و کشورگشایی و تجاوز که بر مبنای اهداف سازنده، هدایت و رهنمون انسان‎ها، اجرای عدالت در زمین الله و … زنگ خطر آنان را به صدا درآورده است. غرب چشم دیدن اسلامی که از دایره اصلاح فرد به سوی اصلاح جامعه و تمدن و ایجاد تغییر و تحول در سطح دنیا، پیش برود را ندارد. و اینجاست که طاغوت غرب، بی‎طاقت شده با تمام قوا بر این اسلام می‎تازد تا مبادا عصر بعثت و دور خلافت، باری دیگر احیا شود.

علامه ابوالحسن ندوی رحمه‎الله، در بیان رسالت اسلام می‎نویسد: امت اسلام صاحب آخرین پیام دینی است. این پیام بر تمام مواضع و عملکردهای امت اسلام سیطره دارد. جایگاه آن نیز جایگاه رهبری، نظارت و ارشادگریِ جهان است. آیه ۱۱۰ سوره آل‎عمران می‎گوید: «شما بهترین امت بودید که برای مردم پدید آورده شده است. به کار نیک فرمان می‎دهید و از کار ناشایست باز می‎دارید و به خدا ایمان دارید.»

بنابراین روا نیست که امت در پشت کاروان و در کنار شاگردان و خدم و حشم باشد و در حاشیه دیگر ملت‎ها بزیّد و به جای رهبری، نظارت، امر و نهی و ابتکار و نوآوری، به دنباله‎روی، گوته‎برداری، فرمان‎برداری و تسلیم‎شدن دل خوش کند.

امت اسلام، امتی هدفمند و دارای غایتی روشن در زندگی و پیامی کامل در جهان است. تمدن، فرهنگ، پیکار، تولیدات و تمام امور مرتبط با کوشش‎ها و فعالیت‎ها، تحت فرمان اعتقادات، غایات و رسالت آن‎اند. (ندوی، الصرع؛ ص ۵۰۲) و این همان اسلامی است که در گذشته دور امپراطوری هایی چون ایران و روم را به زانو درآورد و امروز غربیان را از تکرار دوباره تاریخ به لرزه انداخته است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *