خانه و خانواده

فساد در جامعه کنونی، رابطه‌ی حجاب با فرهنگ اسلامی

امروزه در جامعه اسلامی می‌بینیم که اکثر زنان مسلمان از حجاب و فرهنگ اسلامی دور هستند و بیشتر زنان لباس خود را به مد روز و با فرهنگ غربی مطابقت می دهند. در حالی که در اسلام معنویت و روحانیت هیچگاه در مقابل مادیت و جسمانیت قرار نگرفته است.

چنان نیست که انسان برای رسیدن به حقیقت معنوی خود مجبور باشد واقعیت مادی خویش را از بین ببرد.

انسان در همه ی نگاه‌های معنوی و از جمله در اسلام به این خاطر لباس به تن نمی کند که تن خود را عرضه کند بلکه به این خاطر لباس می پوشد تا تن خود را بپوشاند لباس برای او یک حریم و دژ محکمی است تا خود را از دستبرد محفوظ نگه دارد، و کرامت خودش را حفظ کند. لباس برای این نیست که تحریک جنسی را بیفزاید بلکه برای آن است که تحریک جنسی را کم کند یک فرد مسلمان کمال و عزتش را در آن نمی‌بیند که تن خود را به مردم بفروشد بلکه این است که جان خود را به خدای خود بفروشد تا مصداق این آیه کریمه قرار بگیرد که خداوند می‌فرماید:

وَمِنَ النَّاسِ مَن یَشْرِی نَفْسَهُ ابْتِغَاءَ مَرْضَاتِ اللَّـهِ وَاللَّـهُ رَءُوفٌ بِالْعِبَادِ
﴿البقره: ٢٠٧﴾
«و از میان مردم کسی است که جان خود را براى طلب خشنودی خدا می‏فروشد و خدا نسبت به [این] بندگان مهربان است».

فساد در جامعه کنونی

از دیر باز زن مورد ظلم و ستم گوناگون قرار گرفته است. از همان زمان قدیم در میان ادیان و ملل گذشته و حتی در زمان جاهلیت میان مردم عرب نیز زن مورد ظلم و ستم قرار داشت و دستاویزه مرد بود تا اینکه با ظهور اسلام این ظلم و ستم از مرد گرفته شد و زن حقوق خودش را باز گرفت اما بعد از چندین قرن از گذشت اسلام فساد و بی‌بند و باری باز هم جامعه را فرا گرفت و یهودیان و دشمنان اسلام که هر روز در فکر ترفند تازه‌ای برای انتقام از اسلام و اسلام خواهی هستند و تا حدودی هم در این اندیشه پلید خود موفق شدند و با تمام تلاش‌ها و کوشش‌ها و سرمایه گذاری‌های که در میان کشورهای اسلامی انجام می‌دهند تا زنان و جوانان مسلمان را از دین و آئین خویش دور کرده و با ساختن سلاحهای سرد همچون فیلم‌های مبتذل و انتشار کتاب‌ها و مجلات غیراخلاقی و با ورود مواد و قرص‌های روان گردان آنان را به سوی خود بکشانند.

بله، تحت تاثیر همین حرکت دسته‌جمعی عوامل ویران گر و در پی این فساد انبوه و متراکم بتدریج پیوند های دین و اخلاق، آداب و رسوم و سنتهای انسانیت یکی پس از دیگری از هم گسیخت.

نیز طبقه زنان که کم کم طعم گوارای انسانیت را می‌چشید و شخصیت فردی خود را احساس می کرد و این روال همچنان ادامه داشت تا اینکه دشمنان اسلام و غربی‌ها با تبلیغات سلاح‌های سرد و مضر آنان را بی‌راه کردند و برای شهوت‌رانی و امیال جنسی خویش آنان را مثل کالا خرید و فروش می کردند و حق و حقوق آنان را از آن‌ها گرفته و آنان را از نظر اقتصاد در تنگنا قرار می‌دادند تا برای رفع مشکلات معیشتی دست به هر کار ناجائز و خلاف انسانیت بزنند و خود را مانند یک حیوان تحت اختیار مردان شهوت پرست قرار دهند و از این راه در آمدی برای گذراندن زندگی داشته باشند.

این مکر و حیله از فکر و اندیشه چند نفر از یهودیان و دشمنان اسلام بود که از این راه بتوانند با اسلام و مسلمین مبارزه کنند و آنان را از حقیقت دین اسلام دور سازند.
مارکس:

«یکی از این یهودیان شهوت پرست بود که می‌گفت هستی انسان و حقیقت زندگی و شخصیت انسان فقط غریزه جنسی است».

درکیم:

«یکی دیگر از یهودیان و شیطان‌صفتانی بود که اعلام کرد تنها راه سعادت بشریت آمیزش مرد و زن است از هر دری باشد و در هر جائی که باشد».

برگرفته از: مروارید در صدف / تالیف: عبدالباسط توتازهی

برچسب ها
نمایش بیشتر

مدیر سایت

پورتال اسلامی تبیین

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سه =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن