یادداشت

ما کنار مولانا و مولانا کنار ماست!

نویسنده: کتایون محمودی

تحریف سخنان مولانا عبدالحمید درباره‌ی زلزله‌ی کرمانشاه؛ ترفند پلید دیگری‌ست که نزد عقلا و آگاهان، نخ‌نما شده و سال‌هاست که از درجه‌ی اعتبار ساقط است.

کسانی که با رخدادها و حوادث، بر موج احساسات مردم به شکل مقطعی سوار می‌شوند و مدتی به خیال‌شان «خر مراد» می‌رانند، اما غافل‌اند از خیزش آگاهی و اشراف بر توطئه‌هایی که مردم خوب می‌دانند از کجا آب می‌خورند!

رد پای این ترفندهای تکراری، تنها نه مولانا عبدالحمید که بزرگان دیگری را هم دنبال کرده و البته به بن‌بست رسیده است.

صمیمیت کلام مولانا و دقت در گفتارشان و همدلی با مردم در تمام ایران، چه در حادثه‌ها و چه در کامیابی‌ها، خود گواه دیگری‌ست تا ذهن منصف دریابد که چرا در اوج همدلی‌ها، این ویروس پخش می‌شود؟

درست هنگامه‌ی یکدلی ملت و از قافله جاماندن بیغوله‌نشینان! گویی کسانی بر نمی‌تابند که مردم با هم، در اوج مصیبت،‌ تسلای همدیگرند….
شاید بقای آنها در تفرق ماست!

شاید کسانی مصداق: «تفرقه بینداز و حکومت کن» باشند که نمی‌توانند اتحاد مردم را تاب بیاورند!

هیچ حادثه‌ای نتوانست چنین، مردم را به هم نزدیک کند، این مردم روزهای سخت بسیاری چشیده‌اند، اما این بار به طرز بی‌سابقه‌ای به هم عشق ورزیدند، شاید به‌واسطه‌ی نهادهایی که از بطن مردم جوشید و دولتی‌ها از آن، جا ماندند… منفعلان جا ماندند…حزبی‌ها و گوش به فرمان‌ها جا ماندند…

این تخریب، هدف دارد و مقصد آن، تنها مولانای ما نیست، قصدش ایجاد گسل میان مردم است…. مقصود، کوچک‌کردن این حماسه‌ی بزرگ است و انحراف آن به حاشیه…

این ترفند سناریوشده و این مکر، هرگز نمی‌تواند نه «مولانا» را با تقطیع سخنانش، نه کاک حسن امینی را با متهم کردنش به خودنمایی، از دل مردم جدا کند…

مردم به برکت آگاهی و وقوف به شیطنت‌ها، خوب می‌دانند که چه وقت و با چه کسی، هم‌نوا شوند و می‌شناسند چهره‌هایی که ماسک زده و به قصد تفرقه، دیروز کاک حسن امینی و امروز مولانا عبدالحمید را نشانه رفته‌اند!

این ملت روزهای طوفانی و بارانی زیادی از سر گذرانده و چترها را می‌شناسد… تقلای این مکاران، فقط به خودشان بازمی‌گردد که فاصله میان خود و مردم را بیشتر می‌کنند.

کرمانشاهی قدردان است و خوب فهمید که کی کنارش  ایستاده و کی هنوز هم فقط نگاه می‌کند…

ما کنار مولانا و مولانا کنار ماست…

نمایش بیشتر

کتایون محمودی

کتایون محمودی/ روزنامه‌ نگار و کارشناس ادبیات فارسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن