کتاب‌شناسي

محمد (ص) از دیدگاه خاورشناسان

نام کتاب محمد (ص) از دیدگاه خاورشناسان
نویسنده امیرعبدالستار حسین‌بر
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات ۲۳۲
سال انتشار ۱۳۹۰
قطع رقعی

آن چه که در این کتاب فراهم شده است، گلچینی از گفتارهای منصفانه، بلکه اعتراف‌های خاورشناسان درباره‌ی شخصیت پیامبر اسلام صلّی الله علیه وآله وسلّم است که از لابه‏لای کتاب‌های مختلفی گردآوری شده و سعی بر آن بوده است که تنها نکته‌های مثبت و مطابق واقعیت نقل شود و به سخن مغرضانه و بی‌اساس، وقعی داده نشود، تا چراغی فروزان فراروی کسانی باشد که از سرمشق گرفتن از پیامبر صلّی الله علیه وآله وسلّم در زندگی خود تردید دارند، باشد که به خود آیند و گم‌شده‌ی خویش را – که در میان غربیان به دنبال آن بودند- بازیابند.

محمد صلّی الله علیه وآله وسلّم، خاتم پیامبران و پیام‏آور صلح و آشتی است، که برای مبارزه با جهل و بی‏دینی و نابهنجاری‌های اجتماعی، اخلاقی و…. در سراسر گیتی، برانگیخته شد، تا جامعه را با صلح و صفا، عدالت و مساوات و توحید بیاراید، و روشنی‏بخش جان شد. و در این راستا از جانب دشمنان کوردل اذیت و آزارهای فراوانی را دید، اما با بردباری تمام، پایداری نمود و با یاری خداوند متعال نیرنگ‌های دشمنان نقش بر آب شد و دین اسلام بالید و نیرومند گردید. شخصیت محمّد صلّی الله علیه وآله وسلّم اقیانوسی بی‌کران است که هر چه درباره‌اش نوشته شود، باز هم کم است. از این رو از دیرباز تاکنون شخصیت وی مورد توجه نویسندگان گوناگون بوده و هر کسی بُعدی از ابعاد زندگی ایشان را به رشته تحریر در آورده است.

بسی شگفتی است که پیروان دیگر ادیان و مذاهب، فارغ از ایده خود، با شیفتگی تمام در مورد پیامبر خاتم دست به قلم شده و از شخصیت او تجلیل کرده‌اند. در این کتاب گفتارهای منصفانه، و اعتراف‌های خاورشناسان درباره شخصیت محمد صلّی الله علیه وآله وسلّم به رشته تحریر در آمده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نشر احسان

نشراحسان با بیش از سی سال سابقه (از سال 1366) در حوزه‌ی چاپ و نشر آثار فرهنگی به زبان‌های فارسی، عربی و کردی، با مخاطب قرار دادن کلیه‌ی علاقه مندان مشغول به فعالیت است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن