اخبار

مشکلات مسلمانان ژاپن و قوانین مبهم این کشور

انجمن های اسلامی کشور ژاپن از دولت این کشور خواسته اند فضاهای بیشتری برای تاسیس قبرستان در اختیار آنها قرار دهد. به گفته انجمن اسلامی شهر کیوشو در کشور ژاپن مکان های محدودی برای دفن مردگان مسلمان وجود دارد.

در اکثر شهرهای ژاپن به خصوص شهر کیوشو دریافت مجوز دفن برای مسلمان ها سخت تر از ادیان دیگر است در حالی که هیچ مشکل قانونی برای دفن مردگان در شهرهای مختلف این کشور وجود ندارد.

آمارهای دولت ژاپن نشان می دهد که در سال های اخیر مسلمانان اکثر مهاجران به این کشور را تشکیل می دهند ولی با وجود قوانین دولتی در ژاپن برای احترام به مذاهب مختلف هنوز قوانینی برای رفاه مسلمانان در امور کفن و دفن تدوین نشده است.

پوپو اورلاندن یکی از شهروندان ۷۸ ساله ساکن شهر کیوشو کشیش کلیسای این شهر می گوید با وجود قوانین روشن و شفاف در ژاپن مسلمانان در برگزاری مراسم مذهبی خود دچار مشکل هستند.

وی افزود: من به عنوان یک مسیحی از دولت ژاپن می خواهم فضاهای بیشتری در اختیار مسلمان ها قرار دهد تا مراسم خود را انجام دهند. هنوز قبرستانی مخصوص مسلمان ها در این شهر وجود ندارد و این مشکل برای مسلمانان شهرهای دیگر ژاپن نیز وجود دارد.

طبق آمارهای موجود در حال حاضر نزدیک به ۱۷۰ هزار مسلمان در ژاپن زندگی می کنند که حدود ۱۳۰ هزار نفر از آنها را مهاجران تشکیل می دهند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن