اندیشه و تفکر اسلامیعقاید اسلامیهمه کتب

مَلائِکه‬ ی الرَّحمن

لین دستوری که از جانب خداوند بوسیله‎ی پیامبران و رسولانش متوجه انسانها گردیده، ایمان است و ایمان یعنی خدا را به یکتایی شناختن و عبادت کردن و اعتقاد به ملائکه و کتابها و پیامبرانش و نیز به روز آخرت و قضا و قدر و برانگیخته شدن بعد از مرگ.

شکی نیست بدون ایمان، سعادت دنیوی و اخروی بنده در خطر می‎باشد و نجات از عذاب خدا ناممکن است از این رو دعوت انبیاء قبل از هر چیز دعوت به ایمان بوده است، وقتی ایمان بر دلها محکم و راسخ گردد زندگی فردی و اجتماعی در جهت سعادت پیش خواهد رفت. به همین دلیل شاگردان صادق مکتب رسالت هنگامی که ایمان بر دلهای آنان نقش بست و حلاوت آن را چشیدند فولاد گونه در برابر ستمگران و مستعمران و امپراطوران ظالم مقاومت نموده و بشریت را از شقاوت بسوی سعادت دنیا و آخرت سوق دادند بدین خاطر نام آنها در تاریخ بشریت همچون ستارگانی پرنور می‎درخشد.

برادران و خواهران مسلمان، من و شما بعنوان مسلمان، تنها امتی هستیم که می‎توانیم برای راهنمایی و رساندن انسانها به سر قله‎ی سعادت در این راه گام برداریم. در این راستا هر یک از ما به طریقی برای رسیدن به این هدف می‎بایست بکوشیم و قدمی برداریم، که برای رسیدن به این قله‎ی رفیع راهی نیست جز تقویت ایمان خود و ابلاغ آن به سایر بشریت.

از آنجا که درباره‎ی ملائکه کمتر کتابی به زبان فارسی وجود دارد، سعی نمودیم کتابی درباره‎ی ملائکه که ایمان به آنها یکی از شش رکن ایمان است، داشته باشیم. امید است مورد قبول درگاه خداوند قرار گیرد. و قدم مثبتی جهت تقویت ایمان خود و دیگران برداشته باشیم.

این کتاب با استفاده از مراجع متعدد عربی و فارسی جمع‎آوری و به رشته‎ی تحریر درآمده است و متعهد می‎شویم که از آیات قرآن، احادیث پیامبرr و شرح و توضیحات علما قدم فراتر نگذاریم زیرا مسئله‎ی ملائکه از مسائل حساس می‎باشد که جز از طریق وحی نمی‎توان در مورد آن سخن گفت. همچنین سعی کرده‎ایم از نقل اسرائیلیات جداً خود‎داری کنیم مگر در مواردی که پیامبرr اجازه‎ی نقل آن را داده باشند.

مشخصات کتاب

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن