اخبار ایران

همایش دانش‌ آموختگی مکتب حضرت حفصه روستای سفید سنگ برگزار شد

همایش دانش‌آموختگی مکتب حضرت حفصه روستای سفیدسنگ از توابع زاهدان روز گذشته دوشنبه (۱ مرداد ۱۳۹۷) با حضور شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید برگزار شد.

یه گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، گزیده سخنان مولانا عبدالحمید در این همایش به شرح ذیل است:

الله متعال هیچ‌چیزی را به‌اندازه دین دوست ندارد. الله تمام کائنات را برای برنامه‌های دینی آفریده است، این‌همه انتظام برای آن است که دین خدا بر زمین قائم شود و نام خدا بر زمین گرفته شود.
مقامی که به انبیا رسیده به‌خاطر آن است که آن‌ها با اخلاص خدا را عبادت کردند و دین خدا را نشر کردند.

الله زمین را خلق کرده که ما آن را با سجده، عبادت و خیرونیکی پر کنیم. علاوه بر فرشتگان، زمین نیز همه نیکی‌ها و همه گناهان انسان‌ها را ثبت می‌کند و روز قیامت گزارش اطلاعات خود را ارائه می‌دهد.

الله به ما نیاز ندارد. ما هستیم که برای همه‌چیز ِخود به الله محتاجیم، برای هر قدمی که بر می‌داریم و برای هر لقمه‌ای که می‌خوریم محتاج خداییم. برای لباسی که می‌پوشیم نیازمند خداییم.

اگر الله از شما حمایت نکند، چه کسی می‌تواند شما را نصرت کند؟ اگر الله رزقش را بند کند، زمین را خشک کند، آب را پایین ببرد، چه کسی می‌تواند آن‌ها را به شما بدهد؟

اگر خدا قرآن و علم را از سینه ما بگیرد، چه کسی می‌تواند آن را به ما برگرداند، ما بدون حمایت خدا نمی‌توانیم زندگی کنیم، ما برای هر چیزمان وابسته خداییم.

صحابه، حضرت ابوبکر صدیق را عالم‌ترین و توانمندترین فرد بعد از حضرت رسول صلی‌الله‌علیه‌وسلم تلقی کردند، حضرت ابوبکر در مرض وفاتِ حضرت رسول به دستور ایشان صحابه را در نماز امامت کردند، صحابه این را اشاره‌ای تلقی کردند و او را به‌عنوان جانشین حضرت رسول انتخاب کردند.

برگشت مردم از ارتداد، امنیت و آرامش، قدرت و عظمت اسلام که مردم بعد از وفات حضرت رسول مشاهده کردند، معجزه دیگری بود که خداوند به مسلمانان عنایت کرد.

صحابه الله را دوست داشتند و الله آن‌ها را دوست داشت تا قیامت کسانی که گرسنگی و تشنگی تحمل می‌کنند و برای حفاظت و نشر دین تلاش می‌کنند در بشارتِ آیه ۵۴ سوره مائده داخل‌اند.
کسانی که خدا را عبادت می‌کنند، به مؤمنین احترام قائل‌اند، در مقابل مؤمنین تواضع دارند، به خاطر خدا آن‌ها را دوست دارند، در مقابل کفار از خود ضعف نشان نمی‌دهند، در مقابل دشمنان خدا می‌ایستند، از سرزنش و تهدید و تبلیغات دشمن هراس ندارند، این‌ها پرچم‌داران و محافظان دین‌اند.

محبت دین باید در ریشه قلب ما جای داشته باشد، به‌قدری که تحمل سختی و فشار برای ما آسان باشد.

گاهی خداوند بندگان را با مصائب و سختی‌ها آزمایش می‌کند.

گاهی به ملاقات مریض می‌روید، درد و آه و ناله است؛ ولی بازهم بر زبانش الحمدلله و شکر است و صبر. گاهی به ملاقات کسی می‌روید که عزیز خود را از دست داده است، می‌گوید: امانت خدا بود. الله چنین بندگانی را بر روی زمین می‌آورد و فضل خود را به آن‌ها عنایت کند و صلاحیت‌شان را به مردم نشان دهد.

در صدر اسلام الله فضل خود را به صحابه عنایت کرد، در طول تاریخ خداوند نگاه می‌کند در کدام ملت خداطلبی، خداجویی و استعداد و توانایی وجود دارد تا آن‌ها را برای حفاظت و نشر دین خود انتخاب کند.
دوست شما الله است، کسی که به خدا دل بدهد چه نیازی است که وابسته قدرت‌ها باشد و دنبال حمایت کفار باشد؟

دوستی خدا و رسول و مؤمنین شما را نجات می‌دهد. مؤمنینی که نماز را برپا می‌دارند، زکات پرداخت می‌کنند، در مقابل خدا عاجزی می‌کنند و از دستورات خدا اطاعت می‌کنند.

حزب‌الله و جماعت خدا کسانی‌اند که با خدا و رسول و مؤمنین محبت می‌کنند، همین‌ها هستند که پیروز و رستگارند، کسانی که عمل بر شریعت، اتباع سیرت و اصلاح امت برای آن‌ها مهم است.

شایسته است همه اقشار قرآن را یاد بگیرند، آن را بخوانند، بر آن عمل کنند و آن را نشر کنند، قرآن قانون خداست، منشور زندگی ماست، ما را به رستگاری و عزت می‌رساند.

خواب و شوخی و خنده و جشن از ما می‌مانند، آگاه باشیم، هرکس خدمت پیامبر می‌آمد او را در حال تفکر و اندیشیدن می‌یافت.

بی‌فکر نباشید، بی‌غم و راحت نباشید، تضمینی نیست که بهشت حتما مال ماست.

تلاش کنید، مجاهده کنید، ذکر کنید، درود بخوانید، عمل صالح انجام دهید و هر روز استغفار و توبه هم بکنید. به رحمت‌های خدا امیدوار باشید، اما تا می‌توانید کار خیر انجام دهید و عمل خود را کم بدانید.

این مراسم معنوی با دعای حضرت شیخ‌الاسلام به پایان رسید.

منبع: کانال رسمی پایگاه اطلاع‌رسانی مولانا عبدالحمید:
:id:https://t.me/molanaabdolhamid/

برچسب ها
نمایش بیشتر

مدیر سایت

پورتال اسلامی تبیین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن