رسول الله صلی الله علیه وسلم

پیامبر هم یک انسان بود، اما؟!

نویسنده: عبدالناصر امینی

پیامبر هم یک انسان بود، اما مسیر زندگی بشر را تغییر داد و روح تازه‎ای به کالبد پوسیدۀ انسانیت دمید. او یک انسان بود، اما برای همه پدر، برادر، دوست و یاور شد. او یک انسان بود، اما فراتر از طاقت انسان، جوشید و خروشید تا همه انسان باشند.

او یک انسان بود، اما انسانی که با رحمت و مهربانی، تواضع و خشوع، عزت و کرامت، رحم و مروّت، ایثار و از خودگذری‎اش، باری دیگر مَلَک و فرشتگان الهی را به شوق و حسرتِ سجده بر آدم انداخت که همچنین انسانی از نسل و ذریه‎اش پدید آمد.

694863485 - پیامبر هم یک انسان بود، اما؟!آری، محمد ـ فداه ابی و امی ـ انسان بود و اگر بنی بشر، راه و رسمش را بجان می‎خریدند و طوطیای چشم می‎کردند، امروز همه انسان بودند. لیکن از انسان امروز ـ چه مسلمان چه کافر ـ اسمی باقی مانده و رسم انسانیت مدید مدتی است که دیده نشده است.

و واپسین سخن اینکه، ای کاش من و تو هم انسان باشیم؛ انسان واقعی، انسانی که محمد رسم و بنایش را پایه گذاشت و مرامش را اساس نهاد.

منبع: ماهنامه معرفت نامه، هرات

نمایش بیشتر

عبدالناصر امینی

• معاون اداری، فرهنگی و استاد دارالعلوم کابل. • از ولایت غور افغانستان. • متولد ۱۳۶۴هـ.ش. زاهدان (ایام هجرت). • حافظ قرآن کریم و فارغ التحصیل دارالعلوم زاهدان . • لیسانس شرعیات.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن