دسته‌بندی نشده

پیر شدن جنین در داخل رحم مادر

اعمال وافعال ما وفتنه های آخر زمان!
﴿بخش چهاردهم﴾:
در بخش قبلی راجع به خروج کرم های گوشتخوار و بربادی قوم یأجوج و مأجوج و آخرین تحقیقات علمی ساینس دانان آسترالیائی را در مورد ظهور این نوع کرم هائی که پرواز میکنند صحبت کردیم.
در این بخشِ مضمونِ ﴿اعمال و افعال ما و فتنه های آخر زمان﴾ در مورد پیر شدن جنین در داخل رحم مادر، بحث میکنیم.
هر از چند گاهی در دنیای پیرامون خود شاهد تولد های عجیب الخلقه ای هستیم، تولد هایی که نوزادان با شکل و ظاهر متفاوت و عجیبی پا به این دنیا می گذارند و موجب متحیر شدن ساینس دانان، محققین و عموم می شوند.
خبر عجیبی که به تازگی منتشر شده است خبر تولد نوزاد پسر در شمال هندوستان می باشد که این نوزاد طوری به دنیا آمده است که گویی یک پیرمرد است و حتی طبیبان و کارشناسان، سنِ این نوزاد را یکصدو پنج سال تخمین زده اند.
قبل از اینکه در عمق موضوع داخل شویم به آیه ی هفدهم قرآن کریم توجه ی شما عزیزان را معطوف میدارم:
فَکَیْفَ تَتَّقُونَ إِن کَفَرْتُمْ یَوْمًا یَجْعَلُ الْوِلْدَانَ شِیبًا  (مزمل ۱۷)
شما (نیز) اگر کافر شوید، چگونه خود را (از عذاب الهی) بر کنار می‌دارید؟! در آن روز که کودکان را پیر می‌کند!
برادر و خواهر مسلمان!
هیبتِ یوم الساعه آنقدر مهیب و خطرناک است که، زلزله های پیهم، خسف و فرو رفتن زمین، شکافتن آسمان…و بقیه رویداد های این روز، طفل را در جنینِ مادرش پیر میسازد.
سنِ این طفلی که در هند شمالی تولد شده، در اولین روز میلادش به یکصدو پنج سال تخمین زده شده است،
این رویداد نشانه ی بزرگی از جانب الله سبحانه و تعالی برای بندگانش است تا در اعمال و افعال خویش تغییر کُلّی آورند، و تا دیر نشده، با ندامت و پشیمانی توبه ی خالصانه ای را بدون کوچکترین تأخیری بجا آورند.
ظهورِ این نشانه های خلقت، وقوع زلزله های پیهم و مکرر، در گرفتن آتش جنگ و فتنه میان مسلمانان در افغانستان، سوریه، یمن، عراق، تنش های نظامی و سیاسی میان ایران و سعودی، و ده ها موردِ تشنج بر انگیزِ دیگر، برای یک مسلمان، قابل تدبر، تفکر، و تشویش است.
این حوادث، درست وقتی بوقوع میپیوندد که عادتِ بدزبانی و بد‌گویی، بد فعلی و بد عملی، غیبت، دروغ و نمامت به اوجش میرسد.
انسان ها  به تکلف، خود را فحاش میخوانند، دوستی، محبت و رفت آمد میان اعضای نزدیک خانواده، اقارب، خویشان، دوستان از بین میرود و قطع صله ی رحم یک امر معمولی و عادی شمرده میشود.
هرکه را بگوئی، برادر، خواهر چرا با او قطع صله ی رحم کرده ای؟ با دلایلِ قاطع خودشان را برائت میدهند، و نصیحت را نمیپذیرند، گویا او برحق است.
مردم یک انسان نیکو و امین را به دیگران خائن تلقی میکنند، و برخلاف انسان خائن و منافق را امین معرفی کرده، از او تمجید میکنند.
هوا و هوس، شهوت و موسیقی، شراب، زنا، همجنس بازی، فحشأ، دروغ و پشت کردن به دین و بروزِ عقیده های شیطانی و منحرف، مردم را به آمدن چنین خلقت های عجیب خوش آمدید میگوید.
درک عمیقِ حدیث زیبای حضرت رسول کریم صلی الله و علیه سلم، مصداقِ این رویداد هاست:
از انس رضی الله عنه روایت شده است که رسول‎ کریم صلی الله علیه وسلم فرمودند:
﴿من أشراط الساعه الفحش والتفحش، وقطیعه الأرحام، وتخوین الأمین، وائتمان الخائن.﴾ ( به روایت بزار، طبرانی، و امام  أحمد)
﴿عادت بد‌گویی و بد عملی، به تکلف خود را فحاش خواندن، قطع صله رحم، خائن تلقی کردن امین و امین قرار دادن خائن، از علامات قیامت هستند.﴾
متأسفانه، عقاید و ایمان مسلمانان در جامعه روبه زوال است.
عده ای راه تفریط را گرفته اند و نفس های شان را با دو دست به غارتِ شیطان تسلیم کرده اند،
اکثریت عوام، با مقوله های منحرفِ فرهنگی و غیر اسلامی﴿ دلم پاک است﴾ و ﴿ موسی به دین خود، عیسی بدین خود﴾ ویا ﴿ بز از پای خودش، گوسفند از پای خودش آویزان است﴾ ، و صد ها خود برائتی دیگر، ارتکاب و ترویجِ گناهان را ناچیز شمرده، هی نوکر نفس های سرکش و بی بند و بارِ خویش شده اند.
عده ی دیگری، راه افراط را درپیش گرفته، برای قتل هم کیش، هم خون و برادرش حریص و گرسنه اند!
افراط به حدی که یک جوانی که مادر بیچاره اش او را از تلبیسِ ابلیس، و افراط گرائی منع میکند، در مقابل چشمان دیگران او را بشکل ناجوانمردانه ای به قتل میرساند!
مادری که ۹ ماه خونش را این پسر می مَکد تا زنده بدنیا آید!
بلی! همان مادری که برای به ثمر رسیدن این طفلش، روز ها و شب ها، در بد ترین شرایط جنگ، یأس و غربت، برای او سرپناهی درست کرده، و در یک شبانه روزچند وعده، غذا، نان و آب را برایش سالیان متمادی، با هزاران رنگ زردی و بیچارگی در دسترسش مانند یک غلام، برده و کنیز، قرار داده است.
برادر و خواهری که از اوامر الهی سرکشی میکنند و میگویند که ﴿دلم پاک است﴾، بایستی نظری به این حدیث مبارکه بیاندازند و بیاندیشند که از هر هزار نفر، ۹۹۹ نفر جهنمی اند، و صرف یک نفر مستحق ورود به بهشت است وبش:
«روز قیامت الله تعالی  به حضرت آدم (ع) دستور می‌دهد که جهنمیان را به جهنم بفرست.

آدم (ع) می‌پرسد: چند درصد را؟

می‌فرماید:
از هر یک هزار نفر ۹۹۹ نفر را به جهنم و یک نفر را به بهشت بفرست و آن زمانی است که کودکان از ترس و وحشت پیر می‌شوند ، و زنان حامله سقط جنین می‌کنند……﴾ ( به روایت بخاری، مسلم و احمد)
آن‌روزی که فرا رسیده است و نزدیک است که دل‌ها از حلقوم‌ها بیرون بیایند.
«یوما تتقلب فیه القلوب والحناجر»
روزی که چشم‌ها و دل‌ ها واژگون می‌شوند، قیامت روزی است ‌که همه از آن‌ روز ترسیده‌اند؛ رسول کریم صلی الله علیه وسلم و تمام انبیای الهی علیهم السلام از آن روز می‌ترسیدند.
حضرت ابراهیم علیه‌السلام عاجزانه و خاشعانه دست به‌ درگاه الله تعالی بلند کرده و می‌گوید:
«وَلَا تُخْزِنِی یَوْمَ یُبْعَثُونَ*یَوْمَ لَا یَنفَعُ مَالٌ وَلَا بَنُونَ*إِلَّا مَنْ أَتَى اللَّهَ بِقَلْبٍ سَلِیمٍ»
پروردگارا مرا رسوا مگردان.
حضرت ابراهیم، که تمام زندگی‌اش فداکاری، خستگی و قربانی است، دست به دعا برمی‌دارد و از الله تعالی می‌‌خواهد که بارالها، مرا در روز قیامت رسوا مگردان؛ آن روزی که ثروت و فرزندان به‌کار نمی‌آیند مگر آنکه با دلِ سالم به بارگاه الهی آمده باشد.
قلب سالم، قلبی است که در آن وحدانیتِ الله سبحانه و تعالی موجود بوده و با الله تعالی ارتباط داشته باشد، با الله تعالی محبت داشته و همواره در فکر آخرت باشد.
اما قلبی که در آن کفر،نفاق و حبّ گناه وجود داشته باشد آن قلب بیمار و مرده است، و هرگاه تعداد صاحبان این نوع قلب ها زیاد شود، نشانه های قیامت یکی بعد دیگری کم کم ظاهر میشوند، تا برای آنانی که نصیحت پذیر اند، وسیله ی هدایت و فلاح ایشان شود.
وقایع و رویداد های اخیر، همه هُشدار های بیم دهنده ئی برای انسان است ، تا همه مواظب قلوب خودشان باشند تا دریابند که چقدر در این قلب ها، فکر آخرت و محبتِ الله سبحانه و تعالی و رسول کریم صلی الله وعلیه وسلم  و شوق اتباع از شریعت و عمل به سنت‌های آن‌حضرت صلی الله علیه وسلم موجود است.
﴿غفلت﴾ یک بیماری قلبی است که عوارض خطرناکی را برای فرد غافل در پی دارد.
غفلت اراده ی انسان را ضعیف می‌کند و مانع ترقی و پیشرفت انسان ‌شده و او را از رسیدن به خالقش باز می‌دارد.
مسلمان با ظاهر شدنِ علایم آخر زمان اعمال و افعالش را نیکو و پسندیده میسازد، و به قرآن و سنت چنگ میزند!
بدون شک که قیامتِ هرکس زمانی آغاز میشود که او از این جهان رخت میبندد و ملک الموت روح را از تنش جدا میکند.
برادر و خواهر مسلمانم!
چی فکر میکنید، علایم و نشانه های قیامتِ شما چیست؟
قیامتِ شما چی وقت آغاز میشود؟
آیا شما به این امر واقف هستید؟
اگر جواب شما ﴿نه﴾ است، پس چرا اینقدر به دنیا و گناه چسپیده اید و درگذاشتنِ سر های خاکی تان به سجده، کاهلی و تنبلی میکنید؟
شاید قیامتِ شما همین حالا، چند لحظه بعد، فردا، و یا زودِ زود ها باشد!؟
بخش های خیلی مهم و دانستنی های ضروری را در مورد فتنه های آخر زمان از این صفحه از دست ندهید!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن