پیشنهادی به جریان‌های اسلامگرا

1423611846 - پیشنهادی به جریان‌های اسلامگرا

اسلام


نویسنده: سمیع الله داعی

اغلبا انگشت انتقاد بسیاری از دانشمندان متوجه شما می‌شود، گاهی به کم کاری و گاهی هم به پنهان کاری متهمید، اما در این میان آنچه که شما و طرفداران تان از آن رنج می‌برد مسئله صامت بودن منبعی است که شما به آن در عملکرد های سیاسی‌تان استمداد جسته‌اید،

بله! سیکولارها و روشنفکرنماها با اعمال اخلاقی و کنش‌های اجتماعی شما بر سر مهراند و آغوش آنها آسوده‌ترین مکان برای این‌گونه فعالیت‌ها است. اما نقد و نظر توهین و برچسب آن‌ها؛ بالای عملکرد سیاسی شما است، آن‌ها شما را خیلی کوچک‌تر از این می‌پندارند که بر اریکه قدرت تکیه زنید و امر نهی کنید، حتا با بخش‌های سیاسی شریعت نیز سازگار و همسو نیستند!

پس در ” فقه سیاسی ” تان تحول بیاورید

1423611846 300x300 - پیشنهادی به جریان‌های اسلامگرابله ! در مفاهیم و چگونگی إعمال آنها تغییر بنیادی بیاورید مفاهیم را به گونه ی عرضه کنید که افراد جامعه دلبسته و شیفته آن‌ها گردند نه اینکه با چماق مرتجع و واپس‌گرا به سوی شما تشریف بیاورند.

مفهوم ” خلافت ” را از سر بازرسی و بازکاوی کنید، و لباس جدیدی به آن بپوشانید، سال‌ها کوشیدید که در “فقه معاملات و عبادات” اجتهاد و نوگرایی را نهادینه سازید، خوب عین همین کار را با “فقه سیاسی و فقه اقتصادی” اسلام نیز انجام دهید مطمئن باشید که اگر تجدید و نوگرایی را در مفاهیم “فقه سیاسی اسلامی” به وجود بیاورید، بازار نظام‌های دموکراسی، لیبرالیزم و هیومنیزم شکست می‌خورد و متاع آن‌ها به سود جوامعی است که در بستر آن تولد شده‌اند و از آن سر بلند کرده‌اند. امروز قیمت بها شدن آن‌ها به علتیست که شما نوگرایی را نامشروع می‌پندارید.

امتحان کنید مطمئن باشید که ضرر نمی‌کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *