کتاب‌شناسي

کتاب: صحیح فقه السنه

فقه السنه، کتاب جامع فقه با بیان دلایل و آرای فقهای اهل سنت است که در پنج جلد به فارسی ترجمه شده است. این کتاب تألیف ابو مالک کمال بن سید سالم است که توسط دکتر علی آقا صالحی به فارسی ترجمه شده است.

 هر جلد از این کتاب به بیان بخشی از احکام فقهی اختصاص دارد و طی آن به تفصیل، احکام فقهی را از منظر اِمامان چهارگانه فقهی بررسی می‌کند و ادله‌ی آنان را به تفصیل بیان می‌کند. در واقع استاد سید سالم این کتاب را به صورت یک دانشنامه و دایره المعارف تنظیم کرده است و با مطالعه‌ی آن می‌توان کلیات نظرات فقها را مطالعه کرد.

نویسنده‌ی محترم تلاش کرده تا با تکیه بر قرآن و سنت و جمع‌آوری نظرات فقهی و آرای قدیم و جدید و بر اساس مبانی فقهی، دیدگاه‌های مختلف را بررسی نماید و با اظهار نظرهای اجتهادی و ترجیحات خود، شهامت استقلال رأی و شور و هیجان اجتهاد آزاد و دوری از تقلید و دنباله‌روی غیر عالمانه را به نمایش بگذارد. این کتاب مانند اغلب کتاب‌های فقهی بر اساس ترتیب متعارف و ابواب فقهی کتاب‌های پیشین تنظیم شده و سعی شده است تا علاوه بر بیان نظرات فقهای پیشین و حتی فقیهان معاصر، ترجیحات لازم نیز بیان شود.

انتشارات احسان، این کتاب فوق‌العاده را در سال ۹۷ و در قطع وزیری منتشر کرده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نشر احسان

نشراحسان با بیش از سی سال سابقه (از سال 1366) در حوزه‌ی چاپ و نشر آثار فرهنگی به زبان‌های فارسی، عربی و کردی، با مخاطب قرار دادن کلیه‌ی علاقه مندان مشغول به فعالیت است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 18 =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن