یادداشت

گزارش یک کار: نیاز به کار تیمی

توفیقی حاصل شد که امروز به همراه تیمی از یاران همدل گذری به شهر نصرت آباد کنم و در جمعی از فرهیخته گان آن دیار در ضرورت نیاز به کار گروهی سخن بگویم.

در آنجا عرض کردم ، آنچه را که امروز به عنوان ان جی او محصول مدرنیته می دانیم در حقیقت یک مابه ازاء در سنت قومی ما دارد و آن هم حشر بندی است که در گذشته پدران ما برای راحتی زیست جمعی خود برگزیده بودند و دست در دست هم به یاری همدیگر می شتافتند و نیازهای عمومی خود از قبیل خانه سازی و نشا کاری و … را سامان می دادند و در کنار همدیگر اوقات خوشی داشتند.

امروزه روز با تنوع و تکثر زندگی اجتماعی تنوع و تغییر در نیازها رخ داده است و لازمه آن کار جمعی است،اما در درجه اول شناخت نیازهای این جامعه متکثر است.

هم از این روست که نیاز به کاستن از رنج ها و دردهای اجتماعی،تقلیل زندگی زفت،آموزش عمومی و خصوصی در زمینه های مختلف،پیگیری و پایش های دوره ای منظم و مرتب تنها بخشی از حشربندی جامعه امروز است که سازمان مردم نهاد می نامیمش.

ذکر این قرابت فرهنگی از این روست که تلاش در راستای کار جمعی چون مسبوق به حافظه ی جمعی است پس زده نمی شود و پس کران(فیدبک) مثبتی خواهد داشت.

تاکید بر این رفت که باید نیازها را اولویت بندی کرد و برای تحقق یک امر از چندین گروه کار تیمی استفاده کرد.

این هم افزایی ها بسیار مهم است و می تواند در زمینه آموزشی دانشجویانی در رشته های بالا تربیت کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن