خانه و خانوادهفرهنگ و جامعه

۵ عادت انسان‌های موفق

انسان‌های موفق همیشه مرا به وجد می‌آورند. موفقیت آن‌ها را از دیگر انسان‌ها متمایز می‌کند. چندی پیش کتابی را در زمینه عادات افراد موفق مطالعه کردم و فکر می کنم این ۵ عادت باعث شده آنها افراد موفقی بین انسان‌های دیگر شوند.

۱- در ذهنشان پایانی وجود دارد.

اگر شما در ذهنتان نقطه پایانی برای کاری که می کنید نداشته باشید، به راحتی گم می شوید و دیری نمی‌گذرد که احساس سردرگمی می‌کنید. افراد موفق دقیقا می‌دانند که از زندگی چه می‌خواهند و برای انجام هر کارشان هدفی دارند.

وقتی شما هدفی در زندگی داشته باشید، می‌دانید که باید دقیقا بر روی چه چیزی تمرکز کنید، داشتن نقطه پایان در ذهن شما را در رسیدن به مقصدتان راهنمایی می‌کند.

۲- دلیلی برای اهدافشان دارند.

داشتن هدف تنها یک قسمت از ماجراست. برای اینکه به هدفتان برسید باید دلیلی داشته باشید. افراد موفق در پشت تمامی اهدافشان دلیلی دارند که آن دلیل حرکت آن‌ها را به سمت هدفشان تداوم می بخشد. راه رسیدن به اهداف در زندگی همواره سهل و آسان نیست، افرادی که برای اهدافشان دلیلی ندارند در نیمه راه از پا می‌افتند و کنار می‌کشند.‏

اگر هدفتان این‌ست که ۱۰ کیلو از وزنتان را کم کنید و ولی دلیلی برای این کار ندارید، هرگز نخواهید توانست به وزن ایده آلتان برسید. پس بهتر است چون ۳ ماه دیگر جشن عروسی دوستتان است وزنتان را کم کنید و دلیلتان را این قرار دهید که می‌خواهید در میان جمع خوش هیکل به نظر برسید.

وقتی شما دلیل خوشایندی برای اهدافتان دارید، می‌توانید با آسودگی بیش‌تری به مقاصدتان دست پیدا کنید.

۳- حامی و پشتیبان دارند.

جدا از هدف و دلیل، رسیدن به مقاصد خاص در زندگی دشواری های خاص خود را دارد که گاهی انسان به تنهایی توان مقابله با آن‌ها را ندارد.

سعی کنید یک تیم صمیمی برای خودتان تشکیل دهید که به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کنند. این تیم می‌تواند بین ۲ تا ۶ نفره باشد.

در انتخاب اعضای تیم دقت لازم را به خرج دهید و سعی کنید افرادی را که مثبت اندیش هستند و اهدافی شبیه شما دارند را برگزینید. وب سایت MeetUp، محلی برای تشکیل تیم‌هاست.

۴- آن‌ها دقیقا می‌دانند که وقتشان را صرف چه چیزی می‌کنند.

اگر نمی‌دانید که وقتتان را چطور سپری کنید، تقریبا همه وقتتان را از دست داده‌اید. زمان یکی از با ارزش‌ترین منابع ایست که انسان در اختیار دارد. شما می‌توانید پولتان را هدر دهید و دوباره برای کسب پول برنامه ریزی کنید. ولی زمان از دست رفته را نمی‌توان برگرداند.

باید مراقب نحوه سپری شدن زمانتان باشید. اگر ۷۰٪ زمانتان را صرف دیدن تلویزیون و گردش با دوستان می‌کنید، می‌توان گفت که هرگز به اهدافتان نخواهید رسید.

زمان را ثبت کنید. نرم افزار‌های زیادی برای این کار وجود دارد. Rescue Time یکی از بهترین‌های آن‌هاست که با گرفتن داده‌های خام از نحوه سپری شدن زمان شما پشت کامپیوتر، می‌تواند به شما اعلام کند که دقیقا چقدر زمان را صرف کدام وب سایت، بازی یا نرم افزار کرده‌اید.‏

اگر راجع به تغییر در زندگی خود جدی هستید، همین حالا از کارهای که زمان شما را به بطالت می‌گذرانند دست بکشید و کارهای مفید را انجام دهید.

می‌توانید همین الان فیسبوک را ببندید.

۵- سریع تلاش می‌کنند، سریع از شکست می‌گذرند، تلاش می‌کنند و هرگز از حرکت نمی‌ایستند.

‏اگر برای بار اول به تیراندازی بروید، نمی‌توانید اولین گلوله را دقیقا به هدف بزنید. در زندگی هم برای رسیدن به اهداف باید تلاش کرد. به سادگی از هدفتان دست نکشید، خیلی چیزها هستند که شما نمی‌دانید و با هر بار شکست آن‌ها را تجربه می کنید. سریع یاد بگیرید، سریع عمل کنید و دست نکشید.

به خاطر داشته باشید که همیشه دیر است. همین حالا که این متن را به پایان می‌برید، برای هدفتان برنامه ریزی کنید.

شما می‌توانید!

منبع: تبیان

نمایش بیشتر

مدیر سایت

پورتال اسلامی تبیین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن