اخباراخبار اهل سنت

✳️استان سیستان وبلوچستان در آزمون انتصابات

🔹چند روزی است در جای جای استان، ما شاهد انتصاب وتودیع ومعارفه فرمانداران و… هستیم.
به نوعی پر کارترین وخبرسازترین استان در میان دیگر استان های کشور بوده است.

🔹در این انتصابات فقط نیروهائی به عنوان سکاندار کُرسی چرچ دار فرمانداری ها، به خود می بینند که امتحان پس داده ها هستند، حتما در یک پروسه زمانی بر این اَریکه قدرت تکیه زده اند.

🔹معاون سیاسی واجتماعی استاندار آقای 《زینی وند》در مراسم تودیع ومعارفه فرماندار شهرستان بمپور، اظهار داشت: باید از نیروهای جوان وخلاق در پست ها استفاده وبه کار گرفته شود.

🔹پس می طلبید، در مرحله نخست استاندار محترم ومردمی وفهیم، کلید این معما را از انتصابات خود آغاز می کرد، بالتبع فرمانداران و دیگر ارگان ها از وی پیروی می کردند و گزینشی وسلیقه ای عمل نمی کردند.
اکثر به قریب فرمانداران، افرادِ پا به سن گذاشت ها هستند.

🔹حال با این رویه، اداراتِ زیر مجموعه به مراتب از گزینه ی اعمال سلیقه به کار می گیرند.

🔹استاندارِ عزیز، می توانست از استعداد وظرفیت های بالقوه وجدید با ایده وتفکر نو و با ورژن های آپ دیت و بروز شده، در این مسند اعتماد می کرد و به کار می گرفت.

🔹تا فکری به معیشت وچاق وعریض تر شدن سفره های خالی مردم می کردند.

🔹استاندار محبوب، می توانست با انتخاب دقیق تری اعتمادِ از دست رفته ی جامعه را با این تحولات اداری برگردانند.

🔹ای کاش گزاف گویی ها از خود برتربینی ها، خودستایی ها به منصه ی ظهور وتحقق می پیوست.

🔹کهن وباستانی بودن یا هم عصر بودن بمپور با یزد وسمنان یا تاریخی وکارنامه ارزشی نیاکان آن که قدمتی به درازای تاریخ ایران باستان دارد، هیچ دردی را دوا نمی کند.

🔹به گفته ی دکتر《زینی وند》: اگر شما می بینید مناطقی پیشرفت کرده است، این ناشی از سرمایه‌گذاری مردم آنجاست؛ زیرا نود درصد عمران وآبادانی شهرهای در گرو خود مردم وبخش خصوصی است نه دولت، بلکه دولت همراه ومعین در طرح های ایجاد شده است.

🔹مردم می توانند با ایجاد تشکُل ها و جنیورها(پل ارتباطی سرمایه‌گذار و دولت) کارآفرینی کنند و از این رهگذر در ساختن شهرها مساعدت کنند.

🔹مردمِ خوب وفهیم وبا سوادِ شهرستان بمپور، با جلب وجذب سرمایه‌گذار و در کنار خود تحمل کردن دیگر سلایق به عمران وآبادانی شهر خود می توانند، کمک شایانی بکنند.

این امر حیاتی ناشی از یک تفکر باز و با صلابت امکان پذیر خواهد بود و دور از انتظار نیست و قطعا ما با این فرایند، شاهد شکوفایی شهری زیبا در خور تاریخ آن خواهیم بود.

اقول قولی هذا و علیه التکلان

۲۹خرداد۱۳۹۸شمسی

نمایش بیشتر

مصباح العلوم محمدان

صفحه رسمی مدرسه علوم دینی مصباح العلوم شهر محمدان- ایرانشهر کانال تلگرام:T.me/al_mesbah1

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن