اخباراخبار حوزه

روایت یک دیدار

امروز(۲۳خرداد۱۳۹۸) فرصتی دست داد، به همراه مدیر مدرسه علوم دینی مصباح العلوم محمدان، جناب مولانا محمدشریف دهقانی و تعدادی از استادان این مجموعه جهت تبریک و شاد وباش به سرکارخانم《صلاح زهی》به خاطر انتصاب وی به عنوان رئیس آموزش و پرورش شهرستان بمپور، از نزدیک دیداری داشته باشیم، رفتیم.

دیداری صمیمی به دور از هر گونه فیس وافاده در دفتر آن اداره صورت گرفت.

مولانا دهقانی، این انتصاب را شایسته و به جای دانست واظهار داشت، این نشان از خدمات صادقانه و سر منشاء ارتباط بی آلائش شما با مردم است.

اگر خدمت در این سنگر خالصانه و با تقوای الهی باشد، قطعاً موفقیت و فوز آخروی را به همراه خواهد داشت.

ایشان در بخشی دیگر از سخنان خویش، پرورش وتربیت را مقدم بر آموزش دانستند، و گفتند: تا زمانی که پرورش صحیح نباشد بدون تردید، آموزش چندان تاثیری روی افراد نخواهد گذاشت.

و تاکید کردند، باید زمینه ی ورود افراد مصلح در آموزشگاه ها فراهم شود، تا بلکه بتوانیم از این رهگذر آموزه های دینی را به ضمیران بیدار و پاکِ دانش آموزان القا کرد.
مدیر آموزش و پروش بمپور در این خصوص عرض کردند، اگر با سیاست های این اداره همخوانی داشته باشد، هیچ ممانعتی پیش رو نخواهد بود.

سرکار خانم صلاح زهی، در مجالی از سخنان خود نیز یادآور شد، بزه وناهنجاری های فرهنگی واجتماعیِ امروز، بزرگ ترین خطر برای دانش و محصلین است.

اگر این روند وپدیده ی ناهنجار فکری ادامه پیدا کند، جامعه آموزشی ما آلوده به انواع بِزه کاری خواهد شد و راه اصلاح آن دشوار و دور از انتظار می شود.

پس راه برون رفت و درمان این ناهنجاری ها، آموزه های دینی و تربیتی در چارچوب دین و شریعت می تواند باشد.

در پیرامون این دیدار، مولانا دهقانی و هیئت همراه به ادارات برق و کمیته امام خمینی(ره) بمپور، جهت رتق وفتق وتسریع در کارهای مردم وگره گشایی گوشه ای از مشکلات عدیده آنها که همانند بُومِی بر روی زندگی تنگ وتاریک سایه افکنده است، ملاقاتی با مسئولین ادارات یاد شده هر چند کوتاهی داشتند، اما بسیار مثمر ثمر واقع شد.

انصافاً برخی از کارگذاران ادارات، در عین حال با مشکلات فراوانی مواجه هستند، خدمات ارزنده ای به جامعه و همنوعان خویش ارائه می دهند.
مزدشان با اَحد و واحد است، که بدون منت ارزانی می دارد.

اقول و قولی هذا وعلیه التکلان

۲۳خرداد۱۳۹۸شمسی

نمایش بیشتر

مصباح العلوم محمدان

صفحه رسمی مدرسه علوم دینی مصباح العلوم شهر محمدان- ایرانشهر کانال تلگرام:T.me/al_mesbah1

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن